2022 06 06

Galinga reakcija: „Warriors“ trečiojo kėlinio uraganu nupūtė „Celtics“

„Golden State Warriors“ krepšininkai sugebėjo atsitiesti po šokiruojančios pirmųjų NBA finalo rungtynių pabaigos. Steve'o Kerro auklėtiniai namuose 107:88 (31:30, 21:20, 35:14, 20:24) sudorojo „Boston Celtics“ ir išlygino serijos iki keturių pergalių rezultatą 1-1.
„Warriors“ krepšininkai
„Warriors“ krepšininkai / „Scanpix“/AP nuotr.

Bostonas pirmąjį finalo susitikimą San Fransiske laimėjo, kai užbaigė rungtynes 40:16 laimėtu ketvirtu kėliniu ir per 12 minučių pavertė dviženklį deficitą į užtikrintą pergalę dviženkliu skirtumu.

„Celtics“ ir antrąsias finalo rungtynes pradėjo panašiai, kaip užbaigė pirmąsias. Jaylenas Brownas surinko 9 greitus taškus, o svečiai dar nesužaidus trijų minučių jau pirmavo 13:5.

„Warriors“ užsikūrė ketvirčio pabaigoje, kai pataikyti metimus ėmė Stephenas Curry, keletą tritaškių pridėjo ir jo komandos draugai, o po S.Curry metimo likus 0,5 sek. „kariai“ pirmavo 31:30.

Antrajame kėlinyje komandų gynyba buvo kur kas solidesnė už puolimą, o įpusėjus mačui šeimininkai turėjo vieno metimo pranašumą – 52:50.

Įdomu tai, kad per pirmąjį susitikimą tik 12 taškų įmetęs „Celtics“ lyderis Jaysonas Tatumas antrose rungtynėse per pirmuosius du kėlinius sumetė net penkis tritaškius ir buvo pelnęs 21 tašką per ilgąją pertrauką.

Skirtumas tarp komandų išaugo trečiajame ketvirtyje. Kaip ir pirmose finalo rungtynėse, „Warriors“ šovė į priekį ir trečią susitikimo atkarpą laimėjo įspūdingu skirtumu: jei pirmajame mače „karių“ pranašumas buvo 38:24, tai šį kartą – net 35:14. Tai didžiausiu skirtumu laimėtas finalo kėlinys „Warriors“ klubo istorijoje.

Vien S.Curry per trečiąjį kėlinį įmetė 14 taškų ir pataikė tris tolimus metimus, o prie jo pabaigoje prisijungė ir Jordanas Poole'as, smeigęs du tritaškius, vieną kurių – su kėlinio pabaiga skelbiančia sirena iš beveik aikštės vidurio.

San Fransisko klubas po trijų kėlinių jau triuškino varžovus 87:64.

Paskutinį ketvirtį „Warriors“ pradėjo dar šešiais taškais iš eilės, nutoldami 93:64 ir panaikindami intrigą rungtynėse. „Celtics“ paskutines 11 rungtynių minučių žaidė be starto penketo krepšininkų, o „kariai“ iškovojo pirmą pergalę šių metų finalo serijoje.

Link pergalės „Warriors“ vedęs S.Curry ketvirtajame kėlinyje taip pat nebežaidė, bet per 32 sužaistas minutes spėjo įmesti 29 taškus (4/9 dvit., 5/12 trit., 6/7 baud.), atkovoti 6 ir perimti 3 kamuolius bei atlikti 4 rezultatyvius perdavimus.

Savo ruožtu „Celtics“ į priekį tempė geresnes nei pirmąsias rungtynes sužaidęs J.Tatumas (28 taškai, 2/10 dvit., 6/9 trit., 6/8 baud.), tačiau šįkart atakuodami strigo pirmojo susitikimo herojai: J.Brownas, Derrickas White'as ir Alas Horfordas kartu sudėjus pelnė 31 tašką ir pataikė vos 10 metimų iš 34.

Dabar serija persikels į Bostoną, kur bus žaidžiami kiti du susitikimai. Trečią kartą komandos grumsis naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Lietuvos laiku.

„Warriors“: Stephenas Curry 29 (5/12 trit., 6 atk. kam.), Jordanas Poole'as 17 (5/9 trit.), Kevonas Looney 12 (6/6 dvit., 7 atk. kam.), Andrew Wigginsas (4/12 metimai, 6 atk. kam.) ir Klay Thompsonas (3/11 dvit., 1/8 trit.) po 11.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 28 (2/10 dvit., 6/9 trit., 6 atk. kam.), Jaylenas Brownas 17 (5/17 metimai, 6 atk. kam.), Derrickas White'as 12 (2/9 dvit.).