2016 11 19

Galingas Jono Valančiūno ketvirtas kėlinys ir „Raptors“ pergalė po pratęsimo

Jonas Valančiūnas stojo prie baudų metimo linijos tiek pagrindinio laiko pabaigoje, tiek pratęsimo pabaigoje ir pataikė tik po kartą, tačiau „Toronto Raptors“ (8-4) išvykoje po papildomo laiko 113:111 (29:19, 23:38, 25:25, 25:20, 11:9) palaužė „Denver Nuggets“ (4-8). Jonas iš viso pelnė 15 taškų.
Jonas Valančiūnas ir Kenethas Fariedas
Jonas Valančiūnas ir Kenethas Fariedas / „Scanpix“/AP nuotr.

Šį sezoną ne kartą net ir po sėkmingų epizodų ant suolo lemiamomis akimirkomis marinuotas J.Valančiūnas šįkart dalyvavo visuose svarbiausiuose momentuose.

J.Valančiūnas buvo pelnęs tik 4 taškus per tris ketvirčius, kai likus žaisti 10 minučių Dwane'as Casey grąžino lietuvį į aikštę. JV per šias dešimt minučių pelnė 10 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir išprovokavo 3 pražangas. Koją lietuviui kišo tik netaiklūs baudų metimai.

Vienas jų likus žaisti 53 sek. galėjo „Raptors“ pranašumą padidinti iki trijų taškų (100:98), tačiau pats Jonas sugriebė atšokusį kamuolį. Toronto ekipa neįmetė ir „Nuggets“ tritaškiu persvėrė rezultatą – 101:100. Pratęsimą Torontui padovanojo tik vieną baudą likus žaisti 12 sek. pataikęs Wilsonas Chandleris.

Per papildomą laiką „Raptors“ ekipai šešis taškus pelnė ir vėl 30 įmetęs DeMaras DeRozanas, tačiau svarbiu faktoriumi buvo ir lietuvis. Jonas blokavo itin svarbų Emmanuelio Mudiay metimą esant lygiam rezultatui (104:104) ir stojo mesti baudų iki pabaigos likus 2,4 sek.

Pirmas metimas buvo taiklus (113:111), antrąjį Jonas ir vėl prametė, tačiau „Nuggets“ neturėjo pertraukėlės, tad laiko normaliam metimui buvo per mažai.

Iš viso J.Valančiūnas per 37 minutes pelnė 15 taškų (6/9 dvit., 3/7 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko vieną rezultatyvų perdavimą, vieną bloką ir 4 sykius prasižengė.

30 taškų pelnęs D.DeRozanas šią ribą pasiekė dešimtą kartą per 12 reguliaraus sezono rungtynių.

„Raptors“ šį sezoną antrą kartą įveikė „Nuggets“ ir daugiau tarpusavyje nebežais. Svečiuose Toronto krepšininkai laimėjo ketvirtąjį kartą per penkerias rungtynes.

„Nuggets“: W.Chandleris (10 atk. kam.) ir E.Mudiay (9 rez. perd.) po 25, D.Gallinari 21 (9 atk. kam.), J.Nurkičius 14.

„Raptors“: D.DeRozanas 30 (12/24 dvit.), K.Lowry 18 (13 rez. perd.), T.Rossas 16, J.Valančiūnas 15, D.Carrollas 11.