2020 03 03

„Grizlių“ riaumojimą girdi visa NBA: J.Valančiūnas su kompanija iš varžovų paliko skutelius

Jonas Valančiūnas su „Memphis Grizzlies“ (30-31) šventė įspūdingą pergalę – net 127:88 (24:23, 28:26, 32:19, 43:20) išvykoje sutaršė „Atlanta Hawks“ (19-44) krepšininkus.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

Net devyni „Grizzlies“ krepšininkai šiose rungtynėse surinko dviženklį taškų skaičių. Tiek dviženklininkų ši komanda dar nebuvo turėjusi istorijoje.

Vienas jų – J.Valančiūnas. Lietuvis per 25 minutes pelnė 15 taškų (5/6 dvit., 1/1 trit., 2/2 baud. met.), atkovojo 15 kamuolių atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir kartą suklydo.

Memfio krepšininkai, įsitvirtinę aštuntoje vietoje Vakaruose ir bandantys patekti į atkrintamąsias varžybas, laimėjo antrąkart paeiliui po to, kai nutraukė penkių iš eilės pralaimėjimų seriją.

„Grizzlies“ prametė pirmus 11 metimų iš žaidimo, o taškų sąskaitą galiausiai atidarė J.Valančiūnas, bet pirmąjį kėlinį svečiai vis tiek laimėjo 24:23. Per pertrauką sutriuškinimu taip pat dar nekvepėjo – svečiai pirmavo 52:49.

Bet antra rungtynių pusė tapo visišku „Grizzlies“ dominavimu. Tai buvo antra pagal dydį kada nors pasiekta Memfio krepšininkų pergalė.

„Manau, kad gynyboje iš pradžių nebuvo didelės energijos“, – sakė nugalėtojų treneris Tayloras Jenkinsas.

„Grizzlies“ atsarginiai pelnė net 72 taškus – daugiausiai klubo istorijoje.

Per paskutines 11 namų rungtynių „Hawks“ laimėti pavyko vos tris sykius. Atlantos komanda pataikė vos 32 metimus iš 99, o tai – vos 32 proc. taiklumas.

„Neturiu, ką pasakyti“, – taip savo spaudos konferenciją pradėjo „Hawks“ strategas Lloydas Pierce'as.

Beje, likus vos kelioms valandoms iki rungtynių „Grizzlies“ pasikvietė vidurio puolėją Anthony Tolliverį, su kuriuo pasirašė 10-ties dienų sutartį. Naujokas debiutavo puikiai – sumetė keturis tritaškius iš penkių ir pelnė 12 taškų.

Kiek anksčiau Memfio komanda atsisveikino su kitu centru Jordanu Bellu.

„Hawks“: T.Youngas 19, K.Huerteras 13, J.Collinsas ir J.Teague po 12.

„Grizzlies“: G.Diengas 17 (10 atk. kam.), J.Jacksonas 16, J.Valančiūnas (15 atk. kam.) ir T.Jonesas po 15, J.Morantas ir D.Brooksas po 13, A.Tolliveris 12, D.Meltonas 11, J.Koncharas 10.