Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 07 17

Gyvos legendos: 9 NBA krepšininkai, kurie jau dabar yra vieni geriausių istorijoje

2016 metais savo krepšininkų karjeras baigė „San Antonio Spurs“ ir „Los Angeles Lakers“ ekipų simboliai Timas Duncanas ir Kobe Bryantas. Jų vieta NBA Šlovės muziejuje abejonių nekelia, tačiau pažvelkime į vadinamąsias „gyvas legendas“. Štai žaidėjai, kurie gali būti ramūs dėl savo vietos tarp pačių geriausių, tačiau juos dar pamatysime ant parketo 2016-2017 m. sezone.
LeBronas Jamesas – finalo serijos MVP
LeBronas Jamesas – finalo serijos MVP / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Dirkas Nowitzki

AFP/„Scanpix“ nuotr./Donatas Motiejūnas ir Dirkas Nowitzkis
AFP/„Scanpix“ nuotr./Donatas Motiejūnas ir Dirkas Nowitzkis

D.Nowitzki dažnai yra vadinamas geriausiu NBA krepšininku, gimusiu už JAV ribų. Jo vieta NBA Šlovės muziejuje abejonių nekelia niekam. Tokie krepšininkai kaip Hakeemas Olajuwonas ir Patrickas Ewingas taip pat nėra gimę Jungtinėse Amerikos Valstijose, tačiau jie šioje šalyje bent jau mokėsi universitete.

Vokietijos sportininkas buvo pirmas fenomenalus žaidėjas, kuris į NBA atvyko tiesiai iš Europos. Jis taip pat laimėjo naudingiausiojo žaidėjo titulą, vieną čempionų žiedą bei tapo naudingiausiu NBA finale.

Jis dalyvavo 13 Visų žvaigždžių rungtynių, o karjeroje vidutiniškai renka po 22 taškus. Praėjusį sezoną, būdamas 37 metų, vokietis vidutiniškai metė po 18 taškų.

Kevinas Garnettas

„Scanpix“ nuotr./Kevinas Garnettas
„Scanpix“ nuotr./Kevinas Garnettas

Akimirka, kai jis užsitikrino vietą Šlovės muziejuje įvyko 2008-aisiais. Tuomet jis laimėjo pirmą ir vienintelį savo čempionų žiedą.

Jis devynis sezonus iš eilės rinko daugiau nei 20 taškų, keturis sezonus pirmavo lygoje pagal atkovotus kamuolius, žaidė 15 Visų žvaigždžių rungtynių, 2008-aisiais tapo geriausiai besiginančiu lygos žaidėju, o naudingiausiu buvo pripažintas 2004 m.

Jis vienas iš nedaugelio krepšininkų, kurio karjera išsiplėtė per tris dešimtmečius. Kalbama, kad jis daugiau į aikštę gali ir nesugrįžti, tačiau reikia tikėtis, kad KG dar nesužaidė savo paskutinių rungtynių.

Paulas Pierce'as

AFP/„Scanpix“ nuotr./P.Pierce'as pasiekė septintą trigubą dublį karjeroje
AFP/„Scanpix“ nuotr./P.Pierce'as pasiekė septintą trigubą dublį karjeroje

Šis žaidėjas savo vietą tarp pačių geriausių užsitikrino tais pačiais metais kaip ir K.Garnettas. 2008-aisiais šie žaidėjai kartu atstovavo „Boston Celtics“ ir tapo NBA čempionais.

Finale jie nugalėjo savo amžinus varžovus „Lakers“, o P.Pierce'as buvo pripažintas naudingiausiu tos serijos žaidėju.

P.Pierce'as legendinėje „Celtics“ komandoje vis dar yra antras pagal pelnytus taškus, o Visų žvaigždžių rungtynėse dalyvavo 10 kartų.

Chrisas Paulas

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Chrisas Paulas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Chrisas Paulas

Stephenas Curry yra fenomenalus metikas, tačiau C.Paulas yra geriausias „tikras“ lygos įžaidėjas. Galima ginčytis, kad jis toks yra pastaruosius devynerius metus. Pagal rezultatyvius perdavimus CP3 lygoje pirmavo keturis sezonus, o daugiau nei 10 vidutiniškai rinko šešis kartus savo karjeroje.

C.Paulas yra vienuoliktas visoje istorijoje pagal rezultatyvius perdavimus, o prieš jį yra vos du žaidėjai, kurie vis dar nepateko į Šlovės muziejų (Rodas Stricklandas ir Markas Jacksonas).

Įžaidėjas pagal perimtus kamuolius NBA pirmavo 6 sezonus, rungtyniavo devyniose Visų žvaigždžių rungtynėse ir savo kolekcijoje turi „Metų naujoko“ apdovanojimą.

Tiesa, CP3 vis dar nėra iškovojęs NBA čempionų žiedo.

LeBronas Jamesas

„Scanpix“ nuotr./LeBronas Jamesas
„Scanpix“ nuotr./LeBronas Jamesas

Daugiau niekada stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje nebuvo tokio stipraus, atletiško ir greito žaidėjo kaip L.Jamesas. Vien tai turėtų LeBronui garantuoti vietą NBA Šlovės muziejuje, tačiau jo pasiekimų sąrašas taip pat nėra kuklus.

Jis laimėjo keturis MVP apdovanojimus, tris NBA čempionų žiedus ir tris kartus juose buvo naudingiausias. Per visą savo karjerą, jis nė karto vidutiniškai nerinko mažiau nei 20 taškų per rungtynes.

L.Jamesas laimėjo beveik visus apdovanojimus, kuriuos tik įmanoma įsivaizduoti, tačiau kalbant paprastai – jis yra vienas iš penkių geriausių NBA krepšininkų per visą istoriją. O tai pasako viską.

Dwyane'as Wade'as

„Scanpix“ nuotr./Dwyane'as Wade'as
„Scanpix“ nuotr./Dwyane'as Wade'as

„Flashas“ yra vienas labiausiai nuvertinamų žaidėjų NBA istorijoje. Savo karjeros viršūnėje jis atakuodamas krepšį buvo pavojingesnis nei K.Bryantas.

D.Wade'as yra vienas iš geriausiai besiginančių gynėjų per visą lygos istoriją. Naujasis „Bulls“ narys taip pat yra geriausiai metimus blokuojantis atakuojantis gynėjas, kokį tik matė ši lyga.

2009-aisiais jis turėjo tapti naudingiausiu reguliariojo sezono žaidėju, tačiau šį apdovanojimą iš jo „pavogė“ L.Jamesas. Jis ant savo pečių į atkrintamąsias varžybas atnešė labai prastą „Heat“ ekipą. D.Wade'as taip pat laimėjo vieną naudingiausiojo finalo žaidėjo titulą bei tris NBA čempionų žiedus.

Carmelo Anthony

„Scanpix“ nuotr./Carmelo Anthony
„Scanpix“ nuotr./Carmelo Anthony

Nors „Melo“ niekada ir nebuvo arti NBA čempionų žiedo, tačiau jo puolimo arsenalas yra vertas pagarbos. Per visą savo karjerą jis niekada nerikdavo mažesnio nei 20,8 taško vidurkio per sezoną, o tai yra išties įspūdinga.

„New York Knicks“ žaidėjas devynis kartus rungtyniavo Visų žvaigždžių rungtynėse, o 2013-aisiais lygoje pirmavo pagal vidutiniškai renkamus taškus.

Stephenas Curry

AFP/„Scanpix“ nuotr./Stephenas Curry
AFP/„Scanpix“ nuotr./Stephenas Curry

Geriausiu visų laikų snaiperiu vadinamas krepšininkas vis dar yra savo pike, tačiau jau gali būti ramus dėl vietos tarp pačių geriausių.

S.Curry laimėjo du MVP apdovanojimus, vieną čempionų trofėjų ir buvo geriausias krepšininkas komandoje, kuri reguliariajame sezone laimėjo 73 rungtynes.

Įžaidėjas per sezoną pataikė net 402 tritaškius ir pastaruosius du metus gerino vieną rekordą po kito, todėl gali jau dabar save vadinti vienu geriausiu istorijoje.

Kevinas Durantas

USA Today Sports/Kevinas Durantas
USA Today Sports/Kevinas Durantas

Nors tai ir nėra mėgstamiausias krepšininkas šiuo metu, tačiau jis NBA Šlovės muziejų papuoš bet kokiu atveju. Jam net nebūtina daugiau įmesti nė taško.

Jis vieną sykį laimėjo MVP apdovanojimą, o pagal vidutiniškai renkamus taškus pirmavo NBA keturis kartus. O KD stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje juk sužaidė dar tik devynis sezonus.

Mažiausiai reguliariajame sezone K.Durantas vidutiniškai pelnydavo po 20,3 taško. Tiek jis rinko, kai buvo naujokas. O pirmasis titulas jau taip pat ne už kalnų, nes krepšininkas vasarą persikėlė į „Warriors“.

Verti paminėjimo: Manu Ginobili, Tony Parkeris, Dwightas Howardas, LaMarcusas Aldridge'as, Kawhi Leonardas, Russellas Westbrookas, Derrickas Rose'as, Chrisas Boshas, Klay Thompsonas, Kyrie Irvingas, Pau Gasolis, Blake'as Griffinas, Vince'as Carteris, Marcas Gasolis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais