2023 05 20

„Heat“ laimėjo Bostone ir žengė dar vieną žingsnį NBA finalo link

„Miami Heat“ užsiliepsnojo lemiamu metu ir NBA Rytų konferencijos finalo serijoje pasiekė antrą pergalę. Jimmy Butlerio vedamas Majamio klubas išvykoje 111:105 (24:25, 30:25, 21:33, 36:22) įveikė „Boston Celtics“ ekipą ir serijoje pirmauja 2-0.
„Celtics“ – „Heat“ rungtynės
„Celtics“ – „Heat“ rungtynės / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Celtics“ pirmo kėlinio pabaigoje ir antro kėlinio pradžioje sugebėjo laimėti atkarpą 21:2 ir iš 8 taškų deficito (14:22) šoko į 11 taškų persvarą (35:24).

Vis dėlto „Heat“ reagavo – per kelias minutes sugebėjo ne tik pasivyti, bet ir išsiveržti į priekį (45:42).

„Celtics“ vėl atitrūko antroje trečiojo kėlinio pusėje – po Marcuso Smarto tritaškio šeimininkai susigrąžino dviženklę persvarą (79:68).

Ketvirtajame kėlinyje "Heat" lyderis Jimmy Butleris pelnė du taškus su Granto Williamso pražanga. Po epizodo krepšininkai surėmė galvas, tačiau į rimtesnį konfliktą epizodas neperaugo.

„Scanpix“/AP nuotr./„Celtics“ – „Heat“ rungtynės

Likus kiek daugiau nei 5 minutėms, „Celtics“ vis dar buvo keliais žingsniais priekyje (98:92), bet per kitas keturias minutes sukrapštė vos 2 taškus ir „Heat“ nukeliavo iki pergalės.

„Celtics“ lyderiai Jaysonas Tatumas ir Jaylenas Brwonas kartu pelnė 50 taškų, bet pataikė tik 4 tolimus metimus iš 17-ikos (24 proc.). Majamį priekį vedė Jimmy Butlerio, Calebo Martino ir Bamo Adebayo trio.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 34 (13 atk. kam., 8 rez. perd.), Jaylenas Brownas 16, Robertas Williamsas III ir Malcolmas Brogdonas po 13.

„Heat“: Jimmy Butleris 27, Calebas Martinas 25, Bamas Adebayo 22 (17 atk. kam., 9 rez. perd.), Duncanas Robinsonas 15.