Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 05 11

Intrigos trūkumas: ar NBA atkrintamososios neturėtų būti įdomesnės?

Atėjus NBA atkrintamosioms varžyboms daugelis šios lygos gerbėjų tikisi, jog pagaliau prasidėjo žūtbūtinės stipriausių pasaulio komandų kovos, kurios bus atkaklios bei vyks taškas į tašką. Trumpai tariant, šie mačai žiūrovams turėtų būti vienas malonumas, o intrigos trūkumą puikiai iliustruoja ir praėjusios nakties dvikova. „Boston Celtics“ namuose „Washington Wizards“ sutrypė 123:101.
Stephenas Curry
Stephenas Curry / „Scanpix“/AP nuotr.

Nors serija tarp „Celtics“ ir „Wizards“ yra pakankamai atkakli, o joje buvo netgi iš aikštės pašalintų krepšininkų, tačiau rungtynėse kovos tikrai nevyksta taškas į tašką. Vidutinis pranašumas, kurį turi laiminti komanda yra net 18 taškų.

Tačiau Rytų konferencijoje reikalai visuomet buvo panašūs, o žymiai svarbesnės buvo kitos poros.

Pirmą kartą per visą NBA istoriją dvi komandos pradėjo savo atkrintamąsias varžybas iškovojusios visas aštuonias pergales. Negana to, visi jau seniai laukia be pralaimėjimų žengiančių „Warriors“ ir „Cavaliers“ lygos superfinale.

Dar blogesnė situacija yra pažvelgus į tai, kad net 4 serijos iš 10 baigėsi rezultatais 4-0.

Negana to, rungtynių, kuriose komanda sutriuškino savo varžovus taip pat yra labai nemažai. Net 30 proc. visų mačų baigėsi tuo, kad ekipa savo varžovus nugalėjo 15 taškų skirtumu arba daugiau (19/62).

„Talentas šioje lygoje yra nesubalansuotas.“, – teigė vienas Rytų konferencijoje dirbančių trenerių asistentų.

„Scanpix“ nuotr./LeBronas Jamesas
„Scanpix“ nuotr./LeBronas Jamesas

Tačiau kaip paaiškinti milžiniškus skirtumus, kai rungtyniauja labai apylygės komandos?

Štai dabar vykstančioje serijoje „Celtics“ laimėjo pirmus du mačus, tačiau trečiose rungtynėse Vašingtone buvo sutrypti 27 taškais, o ketvirtame mače – 19 taškų skirtumu.

Praėjusios nakties mače „Wizards“ pelnė pirmuosius keturis taškus, tačiau galų gale pralaimėjo 16 taškų skirtumu. Trejos rungtynės bei trys sutriuškinimai iš eilės.

„Namų pranašumas, – bandė tai paaiškinti Vašingtono puolėjas Jasonas Smithas. – Mes geriau žaidžiame savo arenoje, o jie geriau rungtyniauja Bostone. Atmosfera tiesiog yra geresnė namuose.“

Jis taip pat pabrėžė, kad svečių komandai visuomet yra labai sudėtinga gynyboje, nes jie paprasčiausiai negirdi vienas kito ir nesusikalba.

„Manau, kad visa tai priklauso nuo energijos, – svarstė Jaylenas Brownas. – Visai kitaip jautiesi namuose. Jos suteikia papildomų jėgų.“

Vėlgi, kalbama ne tik apie šią seriją, o niekas nenori žiūrėti rungtynių, kurios baigiasi sutriuškinimu. Ar dviženklę taškų persvarą galima vadinti sutriuškinimu? Jeigu taip, tai per 62 įvykusias atkrintamųjų rungtynes pergalė buvo iškovota vidutiniu 12,5 taškų skirtumu.

Negana to, jau buvo sužaistos 18 rungtynių konferencijų finaluose ir tik 2 mačai baigėsi pergale mažiau nei 10 taškų skirtumu.

Skaičiai labai išraiškingi, tačiau kol kas jie reitingų nesugadino. TNT teigimu, lyginant su praėjusiais metais NBA rungtynių žiūrimumas atkrintamosiose padidėjo 7 proc.

Žinoma, NBA atkrintamosios varžybos vis dar yra nuostabus dalykas, tačiau magijos jose kol kas akivaizdžiai trūksta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos