2023 02 25

Iš fantastikos srities: „Kings“ ir D.Sabonis triumfavo istorinio rezultatyvumo mače

Neįtikėtino rezultatyvumo NBA rungtynėse „Sacramento Kings“ (34-25) išvykoje po dviejų pratęsimų 176:175 (40:40, 36:40, 34:37, 43:36, 11:11, 12:11) palaužė „Los Angeles Clippers“ (33-29) ekipą.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tai antros rezultatyviausios visų laikų NBA rungtynės, nusileidžiančios tik legendiniam 1983 m. mačui tarp „Detroit Pistons“ ir „Denver Nuggets“, kai abi komandos pelnė 370 taškų.

Šįkart dar per reguliarų rungtynių laiką komandos kartu pelnė 306 taškus, o iš viso, įskaitant abu pratęsimus, surinko 351 tašką.

Domantas Sabonis per 31-ą minutę pelnė 20 taškų (8/13 dvit., 0/1 trit., 4/4 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį, blokavo 1 metimą ir penkiskart suklydo.

Lietuvis rungtynes baigė anksčiau laiko dėl pasiekto pražangų limito.

Įspūdingas ne tik rungtynių rezultatyvumas, bet ir tai, kaip „Kings“ pergalę išplėšė, nes ir ketvirtojo kėlinio pabaigoje, ir abiejų pratęsimų metu žingsniu priekyje vis buvo „Clippers“.

Likus žaisti 4,5 minutės „Clippers“ turėjo 14 taškų pranašumą (145:131), tačiau „Kings“ tuomet spurtavo 15:2 ir grąžino intrigą. Po tikslaus D.Sabonio metimo komandas teskyrė taškas (146:147).

Ekipos apsikeitė tiksliais baudų metimais, o likus 15 sek. „Clippers“ gynėjas Russellas Westbrookas smeigė tritaškį. De'Aaronas Foxas atsakė dvitaškiu, bet Paulas George'as sumetė baudas (150:153).

„Kings“ nekapituliavo ir likus 2 sek. Malikas Monkas tolimu metimu rezultatą išlygino (153:153), nublokšdamas komandas į pratęsimą.

Pratęsimo metu D.Sabonis užsidirbo šeštą asmeninę pražangą ir rungtynes pabaigė ant atsarginių suoliuko.

„Clippers“ geriau pradėjo pratęsimą (156:162), tačiau „Kings“ vėl pavijo.

Likus 20,1 sek. rezultatas buvo lygus, „Clippers“ turėjo teisę į paskutinę ataką (164:164), tačiau pergalės išplėšti nesugebėjo – P.George'as nebuvo tikslus.

Antrąjį pratęsimą „Clippers“ vėl pradėjo geriau (169:175), tačiau sustojo ir per paskutines nepilnas 2 minutes nepelnė nė taško.

Likus 36,1 sek. D.Foxas rezultatą persvėrė (176:175) ir per likusį laiką nė viena komanda daugiau nepasižymėjo.

„Clippers“: Kawhi Leonardas 44, Paulas George'as 34, Normanas Powellas 24, Nicolasas Batumas 19, Russellas Westbrookas 17, Masonas Plumlee ir Terance'as Mannas po 10.

„Kings“: Malikas Monkas 45, De'Aaronas Foxas 42, Domantas Sabonis 20, Keeganas Murray 15, Kevinas Huerteris ir Harrisonas Barnesas po 11, Trey Lylesas 10.