2023 04 03

Įspūdingą dėjimą atlikęs D.Sabonis ir „Kings“ dramatiškai krito po pratęsimo

Domantas Sabonis ir „Sacramento Kings“ (47-31) patyrė skausmingą pralaimėjimą namų tvirtovėje.

Mike‘o Browno auklėtiniai po pratęsimo nusileido NBA Vakarų konferencijos autsaiderei „San Antonio Spurs“ (20-58) ekipai – 134:142 (30:32, 28:31, 34:33, 31:27, 11:19).

Ilgiausiai savo komandoje – 39 minutes – žaidęs D.Sabonis buvo vienas rezultatyviausių su 26 taškais (8/11 dvit., 1/1 trit., 7/12 baud.), jis dar sugriebė 8 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Trečiojo kėlinio viduryje jis įspūdingai sugrūdo kamuolį iš viršaus per varžovą, prieš tai tiesiog galingai prasiveržęs pro jį.

Lietuvis taip pat blokavo 1 metimą, perėmė 1 kamuolį, suklydo 3 sykus, ir 4 kartus prasižengė.

Pergalė „Karaliams“ būtų garantavusi Ramiojo diviziono nugalėtojo vardą pirmą sykį per 20 metų, tačiau Sakramento ekipa patyrė jau 17 nesėkmę namuose. Jos pergalių statistika savų žiūrovų akivaizdoje – 23.

Išvykoje „Kings“ yra laimėjusi 24 kartus ir patyrusią 14 nesėkmių. Namų tvirtovėje Sakramento ekipa vidutiniškai praleidžia po 120,1 taško.

„Mes nesiginame gerai namuose, – teigė M.Brownas. – Esame per minkšti. Man nepatinka tą sakyti, bet tai – faktas. Turime problemų stabdant varžovus savo namų rungtynėse.“

Trečiajame kėlinyje šeimininkai nuo varžovų buvo atsilikę ir 11 taškų (77:88), bet sugebėjo išlipti iš duobės ir pirmauti ketvirtajame (111:107).

Vis dėlto „Kings“ ir toliau strigo gynyboje, bet likus žaisti minutę D.Sabonis pataikė 1 baudos metimą iš 2 ir rezultatą išlygino (121:121).

Kitoje pusėje Dominickas Barlow įmetė abi baudas (121:123), o De‘Aaronas Foxas dvitaškiu rezultatą išlygino. „Spurs“ dar prarado kamuolį, bet Kevinas Huerteris nepataikė tritaškio ir teko žaisti pratęsimą.

Jame savo šou pratęsė Dougas McDermottas. Jis lemiamu metu – ketvirtajame kėlinyje ir pratęsime – surinko net 22 taškus (iš viso pelnė 30) ir padėjo „Spurs“ švęsti retą pergalę, ypač išvykoje, šiame sezone.

„Kings“: De'Aaronas Foxas 28 (0/8 trit.), Domantas Sabonis 26 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Keeganas Murray 18, Harrisonas Barnesas ir Terence'as Davisas – po 15, Kevinas Huerteris 13 (2/12 trit.).

„Spurs“: Dougas McDermottas 30 (4/8 trit.), Julianas Champagnie 26 (6 atk. kam., 4/7 trit.), Tre Jonesas 17 (11 rez. perd., 10 atk. kam.), Zachas Collinsas 16 (6 atk. kam.), Malaki Branhamas 15 (1/5 trit.).

Nepaisant nesėkmės „Kings“ ir toliau žengia trečioje Vakarų konferencijos vietoje ir pirmą sykį per 17 metų žais atkrintamosiose. „Spurs“ tuose pačiuose Vakaruose – tik priešpaskutiniai.