2021 10 29

Įspūdingai sugrįžusių „Mavericks“ pergalę garantavo Luka Dončičius

„Dallas Mavericks“ (3-1) dar pirmajame kėlinyje turėjo 20 taškų deficitą, bet įspūdingai sugrįžo į rungtynes ir laimėjo Teksaso derbį.
Luka Dončičius
Luka Dončičius / „Scanpix“ nuotr.

„Mavs“ namuose 104:99 (15:25, 32:24, 29:27, 28:23) įveikė „San Antonio Spurs“ (1-4) ekipą.

Greggo Popovichiaus auklėtiniai Dalasą nuprausė tikru šaltu dušu rungtynių starte, kai sužaidus penkias minutes pirmavo 18:1, o kėliniui persiritus į antrąją pusę triuškino varžovus net 23:3.

Vis dėlto 10 taškų be atsako pirmojo kėlinio pabaigoje pelnę „Mavericks“ pradėjo sugrįžimą, o antrajame kėlinyje jį pratęsė ir iš viso spurtavę net 31:4 dar net neįpusėjus antrai rungtynių atkarpai persvėrė rezultatą savo naudai – 36:29.

Nuo to laiko susitikimas klostėsi apylygiai, o jo nugalėtojas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje.

Jo metu sužibo Lukos Dončičiaus žvaigždė. Slovėnas per paskutinę rungtynių atkarpą pelnė 10 taškų, o jo tritaškis likus penkioms minutėms pirmą kartą nutolino „Mavericks“ dviženkliu skirtumu – 97:86.

„Spurs“ dar bandė atsitiesti, kai Dejounte Murray likus minutei nukirpo komandos deficitą iki 99:102, bet per likusį laiką „Spurs“ prametė ir metimus iš žaidimo, ir nuo baudų linijos, bei patyrė ketvirtą pralaimėjimą šiame sezone.

Rezultatyviausiu rungtynių žaidėju tapęs L.Dončičius per 34 minutes pelnė 25 taškus (8/11 dvit., 3/8 trit., 0/3 baud.), atkovojo 3 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Tiesa, 22-ejų slovėnas net septynis kartus suklydo.

Po rungtynių Luka apie kažką smagiai pasišnekėjo su G.Popovichiumi.

„Mavs“ šiose rungtynėse vertėsi be Kristapo Porzingio, kuris nežaidė dėl nugaros skausmų.

„Mavericks“: Luka Dončičius 25 (7 kld.), Jalenas Brunsonas 19 (7 atk. kam.), Dorianas Finney-Smithas 14 (8 atk. kam.), Maxi Kleberis 12 (4/8 trit., 10 atk. kam.), Dwightas Powellas 11.

„Spurs“: Dejounte Murray 23 (10 atk. kam., 8 rez. perd.), Bryanas Forbesas 15 (5/7 trit.), Jakobas Poeltlas (13 atk. kam.) ir Lonnie Walkeris po 14, Keldonas Johnsonas 10 (4/14 metimai).