Ryškus K.Porzingio sugrįžimas paženklintas pirmu „Celtics“ žingsniu link titulo

38 dienas nežaidęs Kristapas Porzingis sugrįžo NBA finalo starte ir tapo viena kertinių pirmosios „Boston Celtics“ pergalės figūrų. Latvio užkurti „keltai“ namuose užtikrintai 107:89 (37:20, 26:22, 23:24, 21:23) nugalėjo „Dallas Mavericks“ ir kovoje dėl titulo išsiveržė į priekį 1-0.

28-erių bokštas iš Liepojos nežaidė nuo balandžio pabaigos dėl blauzdos sužeidimo, tačiau pasveiko prieš NBA finalą ir sugrįžo į „Celtics“ rikiuotę.

K.Porzingis vos antrą kartą per savo 474 rungtynių karjerą susitikimą pradėjo ne aikštėje, o nuo suolo, bet vos žengęs ant parketo tapo svarbiausiu mačo dalyviu.

Latvis vien per pirmo kėlinio 7 minučių atkarpą pelnė 11 taškų, blokavo 3 metimus, o jo inspiruota Bostono komanda antroje kėlinio pusėje šovė į priekį 23:5 spurtu ir susikrovė ženklų pranašumą – 37:20.

17 taškų – didžiausias skirtumas, kokiu kada nors po pirmojo kėlinio yra pirmavusi bet kuri komanda NBA finale.

„Celtics“ tuo neapsiribojo. Įspūdingą žaidimą bostoniečiai pratęsė ir antrame ketvirtyje, o po 10 iš eilės pelnytų taškų jų persvara išaugo net iki 29 taškų – 58:29.

Svečiams iš Teksaso pasigerinti nuotaikas pavyko tik kėlinio pabaigoje, pelnius 7 taškus iš eilės ir išėjus ilsėtis atsiliekant 42:63.

Gerą ritmą „Mavericks“ persinešė ir po ilgosios pertraukos. „Celtics“ nebegalėjo užpulti, o 10 taškų per mažiau nei 8 minutes pelniusio Lukos Dončičiaus vedamas Dalaso klubas trečią kėlinį pradėjo atkarpa 22:9 – staiga skirtumas ištirpo iki vos 8 taškų (64:72).

Bet „Celtics“ nesubyrėjo. Po vyriausiojo trenerio Joe Mazzullos paprašytos minutės pertraukėlės Bostonas keturias minutes nepraleido taškų ir spurtavo 14:0, o po trijų ketvirčių vėl patogiai pirmavo 86:66.

Ketvirtajame kėlinyje intriga jau nepakvipo. „Celtics“ išlaikė didesnį nei 20 taškų pranašumą, o „Mavs“ vyr. treneris Jasonas Kiddas metė baltą rankšluostį ir pasodino savo lyderius ant suolo dar likus penkioms minutėms.

Po ilgos pertraukos žaidęs K.Porzingis per 20,5 minutės spėjo pelnyti 20 taškų (6/9 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud.), atkovoti 6 kamuolius ir blokuoti 3 metimus. Jis 18 taškų pelnė vien per pirmąją susitikimo pusę, o rezultatyvumu savo ekipoje nusileido tik Jaylenui Brownui (22 taškai).

„Mavs“ gretose pirmąsias NBA finalo rungtynes žaidęs L.Dončičius per 38 minutes pasižymėjo 30 taškų (8/14 dvit., 4/12 trit., 2/5 baud.) ir 10 atkovotų kamuolių.

Įdomu tai, kad Luka atliko vos 1 rezultatyvų perdavimą – mažiausiai šiame sezone ir per savo karjerą atkrintamosiose. Iš viso „Mavericks“ išdalino vos 9 rezultatyvius perdavimus, o tai – sėkmingos „Celtics“ asmeninės gynybos ir reto gynybos dvigubinimo pasekmė.

„Celtics“ blokavo net 9 varžovų metimus ir išlaikė Dalasą su mažiausiai taškų šių metų atkrintamosiose varžybose. „Mavericks“ žaidėjai iš žaidimo atakavo vos 41,7 proc. tikslumu.

Rungtynes Bostono „TD Garden“ arenoje pasidabinęs „Celtics“ komandos džemperiu stebėjo ir žymusis „Manchester City“ futbolo komandos treneris Pepas Guardiola.

Antrosios serijos iki keturių pergalių rungtynės bus žaidžiamos naktį iš sekmadienio į pirmadienį. Jos vėl vyks Bostone.

„Celtics“ šioje serijoje siekia rekordinio 18-ojo NBA titulo klubo istorijoje. 23-ią kartą finale žaidžiantis Bostono klubas kol kas dalinasi pirmąją vietą su „Los Angeles Lakers“, taip pat turinčiu 17 lygos trofėjų.

„Mavericks“ finale žaidžia trečią sykį ir siekia antrojo titulo. Pirmąjį 2011 metais iškovojo Dirko Nowitzki į priekį vesta komanda.

„Celtics“: Jaylenas Brownas 22 (7/12 met., 6/11 baud., 6 atk. kam.), Kristapas Porzingis 20 (8/13 met., 6 atk. kam.), Jaysonas Tatumas 16 (6/16 met., 11 atk. kam., 5 rez. perd., 6 kld.), Derrickas White'as 15 (3/8 trit., 5 rez. perd.), Jrue Holiday 12 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Alas Horfordas 10 (7 atk. kam.).

„Mavericks“: Luka Dončičius 30 (8/14 dvit., 4/12 trit., 10 atk. kam.), PJ Washingtonas 14 (8 atk. kam.), Jadenas Hardy 13, Kyrie Irvingas 12 (6/14 dvit., 0/5 trit.).