2022 05 21

Įspūdingo L.Dončičiaus neužteko: antroje dalyje užsikūrę „kariai“ artėja prie NBA finalo

NBA Vakarų konferencijos finale savo pozicijas sustiprino „Golden State Warriors“ klubas. „Kariams“ sunkiai sekėsi stabdyti puolime fantastiškas rungtynes sužaidusį Luką Dončičių, tačiau savo namų tvirtovę šeimininkai ir vėl apgynė – rezultatu 126:117 (25:32, 33:40, 25:13, 43:32) nukovė „Dallas Mavericks“ ir serijoje iki keturių pergalių dabar pirmauja jau 2:0.
Luka Dončičius prieš Stepheną Curry ir Otto Porterį Jr.
Luka Dončičius prieš Stepheną Curry ir Otto Porterį Jr. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tų pačių klaidų kaip pirmosiose serijos rungtynėse Oklande nebekartoję Dalaso vyrukai rungtynes pradėjo nuostabiai.

Jau pirmojo kėlinuko viduryje jų persvara siekė net 16 taškų (26:10) ir nors iki ketvirčio pabaigos šeimininkams pavyko nurėžti deficitą iki vienženklio, vienos didelės problemos išspręsti jiems nepavyko – įsisiautėjęs Luka Dončičius jau buvo pelnęs 18 taškų.

Antrajame kėlinyje prie Lukos prisijungė kiti „Mavs“ tritaškininkai, iš kurių labiausiai išsiskyrė puolimo vadeles perėmęs Jalenas Brunsonas. Gynėjas iki pertraukos surinko 20 taškų, o ketvirčio pabaigoje tolimą metimą įdūręs L.Dončičius svečiams sukūrė saugų 14 taškų pranašumą (72:58).

Po pertraukos vaizdas aikštėje pasikeitė kardinaliai. Vos 13 taškų į savo krepšį per trečiąjį kėlinį praleidę „kariai“ ištirpdė beveik visą oponentų pranašumą, o lemiamo ketvirčio starte Otto Porteris Jr. tritaškiu pagaliau išvedė juos į priekį (86:85).

L.Dončičius vienas pats dar bandė gelbėti skęstanti „Mavs“ laivą, tačiau nesėkmingai – „Warriors“ komandinėmis pastangomis organizavo viską šluojantį puolimą ir dar kartą apgynė savo namų tvirtovę.

Pergalę įtvirtino puiki 1,5 min. trukusi Stepheno Curry atkarpa – septyni greiti superžvaigždės taškai, pakėlę visus „Chase Center“ arenos aistruolius iš savo kėdžių.

S.Curry tapo rezultatyviausiu nugalėtojų komandos krepšininku. Geriausias visų laikų metikas pelnė net 32 taškus (6/10 trit.), atkovojo 8 kamuolius ir išdalijo 5 rezultatyvius perdavimus.

23 taškus pridėjo Jordanas Poole'as, tačiau bene daugiau pagyrų po dvikovos sulaukė nuostabiai žaidęs „karių“ aukštaūgis Kevinas Looney. Jis su 21 tašku pagerino karjeros atkrintamųjų rezultatyvumo rekordą, o taip pat atkovojo 12 kamuolių ir surinko dvigubą dublį.

„Mavericks“ gretose siautėjo gynėjų tandemas. L.Dončičius sumetė net 42 taškus (5/10 trit., 13/15 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir dar atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

Solidžiai atrodė ir J.Brunsonas, kurio sąskaitoje 31 taškas, 7 atkovoti kamuoliai ir dar 5 rezultatyvūs perdavimai.

Kitos dvi serijos rungtynės jau vyks Dalase. Artimiausias šių ekipų mūšis numatomas naktį iš sekmadienio į pirmadienį Lietuvos laiku.

„Golden State Warriors“: Stephenas Curry 32 (6/10 trit., 8 atk. kam.), Jordanas Poole'as 23, Kevonas Looney 21 (12 atk. kam.), Andrew Wigginsas 16, Klay Thompsonas 15, Otto Porteris Jr. 11 (7 atk. kam.).

„Dallas Mavericks“: Luka Dončičius 42 (8 rez. perd.), Jalenas Brunsonas 31 (5/7 trit., 7 atk. kam.), Reggie Bullockas 21 (6/10 trit.), Dorianas Finney-Smithas 10 (8 atk. kam).