2019 04 29

J.Hardeno rankai sudrebėjus „Warriors“ laimėjo pirmąjį nervų karą

Tai buvo visiškai lygių varžovų dvikova. „Golden State Warriors“ buvo priekyje didžiąją rungtynių dalį, tačiau „Houston Rockets“ kantriai lipo šeimininkams ant kulnų. Vis dėlto NBA Vakarų pusfinalio seriją pergale pradėjo „kariai“, tikrą nervų karą laimėdami rezultatu 104:100 (28:19, 25:34, 30:23, 21:24).
„Warriors“ – „Rockets“
„Warriors“ – „Rockets“ / „Scanpix“ nuotr.

„Warriors“ per pirmąsias 8 minutes suklydo net 8 kartus, o „Rockets“ snaiperiai niekaip negalėjo prisišaudyti (1/9 pirmieji tritaškiai).

14 iš 22 pirmųjų „Warriors“ taškų pelnė Draymondas Greenas ir Kevonas Looney. Kai tolimais metimais prabilo Stephenas Curry ir Kevinas Durantas, „Warriors“ šoko į priekį – 28:19.

Erico Gordono pastangomis „Rockets“ baigiantis antrajam kėliniui pavijo čempionus – 53:53, o prasidėjus trečiajam ketvirčiui „Rockets“ išsiveržė į priekį 57:53.

„Warriors“ susigrąžino iniciatyvą, bet dviženklės persvaros jau nebepasiekė (87:78). Spurtas 11:2 leido „raketoms“ išlyginti rezultatą 89:89.

„Scanpix“ nuotr./„Warriors“ – „Rockets“

„Warriors“ stengėsi atakuoti per K.Durantą, tačiau šiam ne visi metimai pavykdavo.

Jamesas Hardenas likus 40 sek. pelnė du taškus su pražanga, palikdamas tik dviejų taškų „Warriors“ pranašumą (100:98).

Tačiau tuomet apie save priminė S.Curry – įsūdė tritaškį (103:98), palikdamas varžovams 24 sekundes.

Po minutės pertraukėlęs J.Hardenas nesugaišo nė trijų sekundžių ir užbaigė prasiveržimą dėjimu (103:100).

K.Duranto klaida suteikė auksinį šansą „Rockets“ ekipai, bet J.Hardenas nepataikė iš toli. „Rockets“ lyderis ieškojo pražangos ir griuvo po metimo, bet arbitrų neapgavo.

Chrisas Paulas atkovojo kamuolį, bet po kontakto su Klay Thompsonu jį prarado ir užsipuolė teisėją. Šis „Rockets“ įžaidėjui skyrė techninę pražangą, S.Curry realizavo baudos metimą ir įtvirtino dramatišką „Warriors“ pergalę 104:100.

„Rockets“ šiose rungtynėse metė net 47 tritaškius, pataikė 14 (29,8 proc.). „Warriors“ pataikymas iš toli – 7/22 (31,8 proc.).

„Kai jis būna toks agresyvus, koks buvo, nemanau, kad atsirastų kas nors NBA lygoje ar visame pasaulyje, kas jį sustabdytų“, – apie K.Duranto, pelniusio 35 taškus, žaidimą sakė Draymondas Greenas.

Tiesa, KD nepavyko tapti vos antruoju krepšininku NBA istorijoje, kuris trijuos atkrintamųjų mačuose iš eilės surenka bent 45 taškus. Vieninteliu toku, kuriam tai pavyko, išlieka Michaelas Jordanas.

Nuo 2015 metų „Rockets“ prieš „Warriors“ atkrintamosiose laimėjo tik 5 mačus iš 18-ikos.

„Warriors“: Kevinas Durantas 35, Stephenas Curry 18, Andre Iguodala ir Draymondas Greenas po 14, Klay'us Thompsonas 13.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 35 (4/16 trit.), Ericas Gordonas 27, Chrisas Paulas 17.