Trenerio duonos N.Nurse'as pirmą kartą atsikando dar labai jaunas, vos 22-ejų, kai 1989-aisiais tapo Šiaurės Ajovos universiteto asistentu. Vėliau jis dirbo keliose Didžiosios Britanijos komandose bei Belgijoje.
Beje, 2001–2006 m. amerikietis stovėjo prie Didžiosios Britanijos „Brighton Bears“ komandos vairo ir prisidėjo prie Jono Kazlausko karjeros „Lietuvos ryte“ pabaigos.
2004-ųjų sausio 13-ąją tuometinės ULEB taurės turnyre „Lietuvos rytas“ namie 62:71 nusileido „Brighton Bears“. Tai buvo didžiulė sensacija.
Pirmaisiais smuikais tuomet komandoje griežė Ramūnas Šiškauskas, Robertas Javtokas, Aaronas Lucasas, Andrius Šležas, žaidė Tomas Delininkaitis, Simas Jasaitis, Mindaugas Lukauskis.
Kitądien po rungtynių pranešta, kad J.Kazlauskas traukiasi iš „Lietuvos ryto“ trenerio posto.
Dešimtmečio pabaigoje, 2007-aisiais, N.Nurse'as įsidarbino dukterinėje NBA lygoje „D League“ (dabar – „G League“).
2011–2013 metais N.Nurse'as darbavosi „Rio Grande Valley Vipers“ komandoje, kurioje keletą rungtynių sužaidė Donatas Motiejūnas, atsiųstas pasistažuoti iš „Houston Rockets“.
2013-aisiais D.Casey pakvietė Nicką į „Raptors“ trenerių štabą. Ten užsimezgė jo draugystė su Jonu Valančiūnu.
N.Nurse'as smarkiai prisidėjo prie to, kad J.Valančiūnas praėjusį NBA sezoną pradėjo mėtyti tritaškius ir tą darė puikiu 40,5 proc. tikslumu.
Su N.Nurse'u jiedu po kiekvienos treniruotės atlikdavo 100 tritaškių seriją. Buvęs asistentas buvo vienas pagrindinių žmonių, skatinusių J.Valančiūną atakuoti iš toli.
J.Valančiūnas su N.Nurse'u sėdėdavo prie vaizdo analizės ir žiūrėdavo, iš kurių taškų jam geriausia atakuoti krepšį. Tie pokalbiai būdavo ilgi ir turiningi.
Trenerio arkliukas – didžiulis žaidimo tempas ir „Houston Rockets“ žaidimo filosofija – arba tritaškis, arba dėjimas, ir nieko per vidurį.
Būtent N.Nurse'as tokį puolimo modelį siūlė D.Casey prieš keletą metų, bet šiemet darbo netekęs specialistas pergrupavo žaidimą tik šį sezoną, kai pralaimėjimai atkrintamosiose jį įspaudė į kampą.
Remdamasis N.Nurse'o kamuolio judėjimo strategija, D.Casey su „Raptors“ pasiekė 59 pergales ir reguliariajame sezone užėmė pirmąją vietą Rytų konferencijoje.
Iš 22-os NBA komandos pagal išmestus tritaškius „Raptors“ pakilo iki trečiosios pozicijos. Iš 30-os komandos pagal taškus, surinktus po rezultatyvių perdavimų, „Raptors“ pakilo į 11-ąją poziciją. Pagal per 100 atakų pelnomus taškus „Raptors“ užaugo iki trečios komandos visoje NBA.
Neoficialūs Kanados žiniasklaidos šaltiniai pasakoja, kad šie skaičiai – „puolimo genijumi“ tituluojamo N.Nurse'o nuopelnas.
J.Valančiūnui pavyko prisitaikyti prie tokio žaidimo patobulinus pataikymą iš toli ir kamuolio perdavimo įgūdžius, situacijų skaitymą.
„Jis dieviną šias schemas. Jis gerokai dažniau gauna kamuolį“, – apie J.Valančiūną kalbėjo N.Nurse'as.
Kanados žiniasklaida praneša, kad tai ir geri santykiai su N.Nurse'u leidžia tikėtis, jog J.Valančiūnas liks Toronto komandoje.
Kai N.Nurse'as dirbo „Rockets“ priklausančioje „Valley Vipers“ komandoje, ši buvo kaip eksperimentų laboratorija. Amerikietis yra labai išradingas treneris ir mėgsta imtis netradicinių sprendimų.
NBA žmonės išskiria N.Nurse'o bendravimo įgūdžius, labai gerą reakciją į įvykius rungtynių metu, greitą prisitaikymą prie situacijų, plano B paruošimą.
Kita vertus, N.Nurse'o žaidimo filosofija, paremta žemu penketu, mobilumu ir tritaškiais, prasilenkia su tuo, ką galbūt galėtų pasiūlyti J.Valančiūnas.
Tad „Sports Net“ prognozuoja, kad J.Valančiūnui tai gali kainuoti minutes ketvirtuosiuose kėliniuose.
Tačiau yra daugiau manančių, kad N.Nurse'o ir J.Valančiūno ryšys padės dar geriau atskleisti lietuvio stiprybes Toronto komandoje.
„Aš tik norėčiau, kad jis su tokiu užsidegimu kautųsi dėl kamuolių, kokiu žvejoja“, – yra pajuokavęs N.Nurse'as.
Panašu, kad tai nebus tik nereikšmingas pasikeitimas „Raptors“ viršūnėje. Jis gali smarkiai pakeisti ir J.Valančiūno vaidmenį Toronte.
Tai bus pirmasis N.Nurse'o darbas NBA klubo vyr. trenerio poste. „Bet jis pasiruošęs“, – tikina „Raptors“ prezidentas Masai'us Ujiri.