2019 12 19

J.Valančiūną lemiamu metu pasodinęs „Grizzlies“ apmaudžiai išsikvėpė Oklahomoje

Jonas Valančiūnas vėl žaidė solidžias rungtynes, bet jo vedamas „Memphis Grizzlies“ (10-18) klubas NBA lygoje patyrė vieną apmaudžiausių nesėkmių šį sezoną. Tenesio ekipa 122:126 (32:27, 36:32, 32:34, 22:33) nusileido „Oklahoma City Thunder“ (13-14).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

„Grizliai“ beveik visas rungtynes buvo priekyje, o trečiojo kėlinio viduryje netgi turėjo rekordinę 24 taškų persvarą (89:65), tačiau silpnai sužaista rungtynių pabaiga nubraukė visas Memfio ekipos pastangas.

J.Valančiūnas žaidė 26 minutes, tačiau jų užteko, kad surinktų 24 taškus (9/13 dvitaškių, 2/3 tritaškių), atkovotų 9 kamuolius ir atliktų 3 rezultatyvius perdavimus.

Lietuvio +/ – rodiklis buvo geriausias komandoje – +16.

Visgi svarbiausias dvikovos akimirkas „centras“ vėl stebėjo nuo suolo. Likus 7 minutėms iki mačo pabaigos JV buvo pakeistas ir daugiau nežaidė.

Lemiamas lūžis šiose rungtynėse įvyko ketvirtojo kėlinio pradžioje. Iki tol stipriai priekyje buvę svečiai sustojo ir 4:12 pralaimėta atkarpa netikėtai privertė „Grizzlies“ pratintis prie atsiliekančiųjų vaidmens (104:105).

Prasidėjus paskutinei dvikovomis minutei rezultatas švieslentėje buvo lygus, bet Chrisas Paulas truktelėjo „Thunder“ į priekį, o „grizliams“ nepavykus sėkmingai užpulti, pergalę baudomis įtvirtino vokietis Dennisas Schroderis.

J.Valančiūnas buvo antras pagal rezultatyvumą savo ekipoje, nusileidęs tik 27 taškus pelniusiam Brandonui Clarke'ui.

„Thunder“ į priekį vedė 31 tašką pelnęs ir 7 rezultatyvius perdavimus atlikęs D.Schroderis. Tiesa gynėjas ir 7 kartus suklydo.

„Thunder“: Dennisas Schroderis 31 (7 rez. perd., 7 kld.), Shai Gilgeousas-Alexanderis (9 atk. kam.) ir Danilo Gallinari po 20, Chrisas Paulas 18, Stevenas Adamsas 13 (10 atk. kam.), Nerlensas Noelis 10.

„Grizzlies“: Brandonas Clarke'as 27, Jonas Valančiūnas 24 (9 atk. kam.), Ja Morantas 22 (7 rez. perd.), Dillonas Brooksas 15.