2022 02 18

J.Valančiūnas karaliavo po krepšiais, bet „Pelikanai“ nesustabdė L.Dončičiaus

Geriausias 2021-ųjų Lietuvos krepšininkas Jonas Valančiūnas surinko galingą dvigubą dublį, bet „New Orleans Pelicans“ (23-36) patyrė antrąjį pralaimėjimą iš eilės prieš pat NBA „Visų žvaigždžių“ savaitgalio pertrauką.
Luka Dončičius ir Jonas Valančiūnas susigrūmė dėl kamuolio
Luka Dončičius ir Jonas Valančiūnas susigrūmė dėl kamuolio / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Fantastiškai žaidęs Luka Dončičius vien per pirmą kėlinį sumetė 19 taškų, o „Dallas Mavericks“ (35-24) užtikrintai pabėgo į pergalę.

22-ejų slovėnas iš viso surinko net 49 taškus (10/21 dvit., 7/14 trit., 8/12 baud.) per 38 minutes. Nedaug L.Dončičiui pritrūko ir iki trigubo dublio – 15 atkovotų kamuolių ir 8 rezultatyvūs perdavimai.

J.Valančiūnas atsakė 16 taškų (8/11 dvit., 0/2 trit.) ir 18 sugriebtų kamuolių bei 4 rezultatyviais perdavimais per 33 minutes, bet „Pelicans“ į pergalę nepretendavo – tik ketvirtajame kėlinyje sumažino triuškinantį atsilikimą.

„Mavericks“ išvykoje įrodė savo pranašumą 125:118 (45:27, 26:31, 34:23, 20:37).

Po Kasparo Porzingio mainų puolime dar labiau užsikūręs L.Dončičius per paskutinius 4 mačus surinko net 199 taškus. Nedaug Naujajame Orleane jam pritrūko ir iki karjeros rekordo – 51 taško. Slovėnas pačioje pabaigoje dar prametė tritaškį ir dvi baudas.

„Tai, ką jis daro šiuo metu, yra tiesiog neįtikėtina. Atrodo, kad pelnyti 40 taškų – lengva. Tiesiog dovana turėti tokį komandos draugą. Jį taip smagu stebėti“, – L.Dončičių gyrė Maxi Kleberas

„Pelicans“: C.J. McCollumas 38 (7/10 trit.), Jaxsonas Hayesas 18 (6 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 16 (18 atk. kam.), Brandonas Ingramas (8 rez. perd.) ir Devonte Grahamas – po 12, Tony Snellas 11.

„Mavericks“: Luka Dončičius 49 (15 atk. kam., 8 rez. perd.), Jalenas Brunsonas 23 (3/4 trit., 6 rez. perd.), Maxi Kleberas 20, Dorianas Finney-Smithas 14 (4/5 trit.), Dwightas Powellas ir Spenceris Dinwiddie – po 8.