2016 03 07

J.Valančiūnas pranoko D.Motiejūną, bet „Rockets“ nutraukė rekordinę „Raptors“ seriją

Jonas Valančiūnas ir Donatas Motiejūnas pirmą kartą šį sezoną susitiko aikštėje akis į akį. Jų akistatos NBA labai retos, bet labai intriguojančios. „Labai laukiu tų dvikovų. Be proto smagu žaisti vienas prieš kitą. Gausiu progų tai padaryti“, – prieš mačą nekantravo Donatas Motiejūnas. Jo atstovaujama „Houston Rockets“ iš Toronto išsivežė pergalę 113:107 ir nutraukė rekordinę „Raptors“ seriją.
Dwightas Howardas ir Jonas Valančiūnas
Dwightas Howardas ir Jonas Valančiūnas / „Scanpix“/AP nuotr.
Valančiūnas 12+10 | „Toronto Raptors“ – „Houston Rockets“ 107:113 | Motiejūnas 4+4

D-Mo ir JV rungtynes pradėjo starto penkete, o jų pasirodymą turėjo stebėti Lietuvos rinktinės treneris Jonas Kazlauskas.

Jau antrąją minutę D.Motiejūnas įveikė J.Valančiūną verpste ir išprovokavo savo dievaičio Luiso Scola pražangą.

Bet kitos mikrodvikovos su J.Valančiūnu buvo labai retos. Daugiau lietuviams teko gintis prieš tiesioginius oponentus: D-Mo – prieš jo numylėtinį argentinietį L.Scola, o JV – prieš Dwightą Howardą, prieš kurį tik pravėręs NBA duris „centras“ norėjo susikauti labiausiai.

Lietuviams nebuvo lengva.

J.Valančiūnas per 28 minutes pelnė 12 taškų (5/9 dvit., 2/2 baud.), sugriebė 10 atšokusių kamuolių, blokavo 3 metimus, suklydo 1 ir prasižengė 3 kartus.

J.Valančiūnas 14-ose rungtynėse iš eilės pelnė dviženklį taškų skaičių.

Beje, su D.Howardu jis stumdėsi tik trečią kartą karjeroje. „Rockets“ vidurio puolėjas per 38 minutes pasižymėjo 21 tašku, 11-a atkovotų kamuolių ir 2 blokais.

Trečią mačą paeiliui „Rockets“ starto penkete susitikimą pradėjęs D.Motiejūnas per 20 minučių įmetė 4 taškus (1/3 dvit., 0/2 trit., 2/4 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, suklydo ir prasižengė 2 kartus.

Savo dievaitį sulaikyti jam buvo sunku – L.Scola pelnė 21 tašką ir buvo rezultatyviausias „Raptors“ žaidėjas.

„Scanpix“/AP nuotr./Luisas Scola ir Donatas Motiejūnas

„Raptors“ namuose pralaimėjo pirmą kartą nuo sausio 3-osios – po rekordinės 12 pergalių iš eilės serijos. Beje, Toronte Hjustono klubas laimėjo pirmą kartą nuo 2006-2007 m. sezono.

Prie to labiausiai prisidėjo Jamesas Hardenas, pelnęs net 40 taškų ir atlikęs 14 rezultatyvių perdavimų.

Ketvirtajame kėlinyje „Rockets“ komandos taškų mašina pelnė net 20 taškų. Ir būtent barzdočius padėjo lemiamą tašką Toronte.

Likus žaisti 2 min. 8 sek. DeMaras DeRozanas išvedė „Raptors“ į priekį 105:104, bet J.Hardenas pelnė penkis taškus iš eilės ir likus 1 min. 18 sek. sukrovė „Rockets“ 4 taškų pranašumą (109:105).

Netrukus D.DeRozanas užsidirbo nesportinę pražangą, Patrickas Beverley realizavo baudos metimą, o Clinto Capelos dėjimas tapo baigiamuoju „Rockets“ pergalės akcentu (112:105).

Dviženklės „Raptors“ persvaros lyg nebūta. Šį sezoną Toronto krepšininkai jau ne pirmą kartą išbarstė dviženklį pranašumą, o šį kartą pergalingai nebeišsisuko.

„Tai – mūsų silpnoji vieta, – po rungtynių pyktelėjo „Raptors“ treneris Dwane'as Casey. – Jau sakiau milijoną kartų: mums kartais pasisekdavo, kad laimėdavome išbarstę persvarą. Bet buvau perspėjęs, kad varžovai kažkada sugrįš ir įkąs mums“.

Dar sykį šį sezoną „Raptors“ ir „Rockets“ Hjustone susitiks kovo 25-ąją.

„Raptors“ su 41 pergale ir 20 pralaimėjimų išliko antroje Rytų konferencijos vietoje.

„Rockets“ su 31 pergale ir 32 pralaimėjimais braunasi į atkrintamąsias varžybas – Vakaruose rikiuojasi aštunti.

„Raptors“ (41-20): Luisas Scola 21, DeMaras DeRozanas 19, Kyle'as Lowry 17 (9 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 12 (10 atk. kam.).

„Rockets“ (31-32): Jamesas Hardenas 40 (14 rez. perd.), Corey Breweris 23, Dwightas Howardas 21 (11 atk. kam.), Trevoras Ariza 13... Donatas Motiejūnas 4.