2022 01 17

J.Valančiūnas žaidė fantastiškai, bet „pelikanams“ prikirpti sparnai Bostone

Ypatingą JAV valstybei – pilietinių afroamerikiečių teisių aktyvisto Martino Lutherio Kingo – dieną NBA komandos ant parketo žengia ankstesniais laikais nei įprasta. Patys pirmieji į aikštę išbėgo „Boston Celtics“ (23-22) ir „New Orleans Pelicans“ (16-28) krepšininkai.
Jonas Valančiūnas prieš Alą Horfordą
Jonas Valančiūnas prieš Alą Horfordą / „Scanpix“/AP nuotr.

Nors Jono Valančiūno atstovaujama Naujojo Orleano pirmavo 18 taškų skirtumu, galiausiai patyrė nesėkmę – 92:104 (29:18, 17:21, 23:32, 23:33).

Tiesa, lietuviui priekaištų „Pelicans“ sirgaliai turėtų reikšti mažiausiai.

Galingai rungtyniavęs J.Valančiūnas per 33 minutes pelnė 22 taškus (7/11 dvit., 2/6 trit., 2/2 baud.), atkovojo 14 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, tris kartus suklydo ir keturissyk prasižengė.

30-ą kartą dvigubą dublį surinkęs JV pagal šį rodiklį pasivijo Domantą Sabonį. Abu lietuviai dalinasi 3-4 vietas ir nusileidžia tik Rudy Gobert'ui bei Nikolai Jokičiui, kurie dvigubą dublį pasiekė po 32 sykius.

J.Valančiūnas ir „pelikanai“ galingai pradėjo rungtynes ir beveik du kėlinius dominavo aikštėje.

Lietuviui iki ilgosios pertraukos beveik pavyko surinkti dvigubą dublį (9 taškai ir 10 atkovotų kamuolių), o svečiuose rungtyniavusi jo komanda vienu metu pirmavo net 18 taškų skirtumu – 42:24.

Vis dėlto dar antrajame ketvirtyje „Celtics“ perėmė iniciatyvą, o po trijų kėlinių jau pirmavo 71:69.

Paskutiniame ketvirtyje „keltai“ ėmė dominuoti aikštėje ir susitikimo pabaigoje intrigos nebebuvo, nes Bostono klubas susikrovė net 17 taškų persvarą (101:84).

„Pelicans“ po šio pralaimėjimo nepasinaudojo proga pakilti į 11-ą vietą ir lieka 13-ti Vakarų konferencijoje.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 27 (8 atk. kam.), Dennisas Schroderis (9 rez. perd.) ir Jaylenas Brownas (8 atk. kam.) po 23, Alas Horfordas 12 (7 atk. kam.), Grantas Williamsas 10.

„Pelicans“: Jonas Valančiūnas 22 (14 atk. kam.), Herbertas Jonesas 16, Brandonas Ingramas 15 (10 atk. kam., 6 rez. perd.), Joshas Hartas 13 (9 atk. kam.), Devonte' Grahamas 11.