2020 12 29

J.Valančiūno riebus dublis padėjo „grizliams“ nukauti vieną NBA favoritų

Jonas Valančiūnas toliau demonstruoja įspūdingus skaičius, o jo atstovaujamas „Memphis Grizzlies“ (1–2) pagaliau iškovojo pirmą sezono pergalę. Svečiuose žaidusi Tenesio valstijos komanda po pratęsimo 116:111 (32:23, 22:32, 33:30, 19:21, 10:5) nukovė vieną Rytų konferencijos favoritų „Brooklyn Nets“ (2–2).

Prasidėjus paskutinei pagrindinio laiko minutei ir svečiams atsiliekant dviem taškais, J.Valančiūnas išprovokavo varžovo pražangą ir šaltakraujiškai sumetė abi baudas, perkeldamas dvikovą į pratęsimą.

Jo metu vėl netrūko intrigos ir pirmaujanti komanda keitėsi ne kartą, tačiau lemiamomis akimirkomis šaltesnius nervus išlaikė „grizliai“, o paskutinis Joe Harriso tritaškis tikslo nepasiekė ir Memfio komanda triumfavo pirmą kartą šį sezoną.

Įspūdingai mačas susiklostė ir J.Valančiūnui, jis ant parketo praleido 39 minutes ir pelnė 14 taškų (6/10 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 2/2 baudų), atkovojo 14 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus blokavo varžovo metimą ir sykį suklydo.

Tiesa, Memfio komandos triumfą Brukline apkartino komandos lyderio Ja Moranto trauma. Jis dar iki pertraukos išsisuko čiurną ir iš aikštės buvo išvežtas vežimėliu.

„Nets“ ekipa šiame mače žaidė be savo ryškiausių žvaigždžių Kevino Duranto ir Kyrie Irvingo. Abiem jiems Steve'as Nashas nusprendė suteikti poilsio.

„Nets“: Carisas LeVertas 28 (11 rez. perd., 5 per. kam.), Timothe'as Luwawu-Cabarrotas 21, Chrisas Chiozza ir Joe Harrisas (8 atk. kam.) po 14.

„Grizzlies“: Kyle'as Andersonas 28, Dillonas Brooksas 24, Brandonas Clarke'as 16, Jonas Valančiūnas 14 (14 atk. kam., 3 blk.).