2021 02 17

Jamesas Hardenas dirigavo neįtikėtinam „Nets“ sugrįžimui Fynikse

„Brooklyn Nets“ (18-12) neturėjo Kevino Duranto ir Kyrie Irvingo, o antrajame kėlinyje atsiliko net 24 taškais, bet vis tiek sugebėjo iškovoti pergalę. Jameso Hardeno vedami „tinkleliai“ svečiuose 128:124 (22:33, 32:42, 34:25, 40:24) šokiravo „Phoenix Suns“ (17-10) krepšininkus.
Jamesas Hardenas
Jamesas Hardenas / „Scanpix“ nuotr.

K.Durantas nerungtyniavo dėl pakinklinės sausgyslės patempimo, o K.Irvingas – dėl nugaros skausmo, tad visą naštą ant savo pečių užsimetė trečioji „Nets“ žvaigždė J.Hardenas.

„Barzdočius“ per 36,5 minutės įmetė net 38 taškus (9/11 dvit., 5/11 trit., 5/5 baud.), atkovojo 7 kamuolius ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų, o lemiamu metu pataikė ir svarbiausią rungtynių metimą.

Dar likus minutei iki antrojo ketvirčio pabaigos „Nets“ turėjo net 24 taškų deficitą (49:73), tačiau sugrįžo į rungtynes po ilgosios pertraukos.

Sekdami paskui savo lyderį J.Hardeną ir puikiai pataikydami tritaškius svečiai dar trečiajame kėlinyje sumažino skirtumą iki vienženklio (83:92), o po trijų ketvirčių atsiliko 88:100.

Ketvirtajame kėlinyje „Suns“ pranašumą stengėsi apsaugoti nuostabiai žaidęs ir net 17 taškų per paskutines 12 minučių pelnęs Chrisas Paulas, bet „Nets“ vis tiek pagriebė pergalę.

Likus dviem su puse minutės „Nets“ atsiliko 116:124, bet tritaškį pataikė Jeffas Greenas, iš baudos aikštelės įmetė J.Hardenas ir skirtumas sumenko iki tolimo metimo – 121:124.

Kitoje atakoje J.Greenas uždirbo ginčą, o jį laimėjęs pats užbaigė ataką taškais ir likus lygiai minutei sušvelnino skirtumą iki minimumo – 123:124.

„Suns“ nesugebėjo sėkmingai užpulti ir kitoje atakoje, o lyderio vaidmens svarbiausiu momentu ėmėsi J.Hardenas – jis smeigė tritaškį ir pirmą kartą šio rungtynėse išvedė „Nets“ į priekį (126:124).

Fynikso klubas savo atsakymui dar turėjo pusę minutės, bet Devino Bookerio metimas tikslo nepasiekė, o J.Hardenas baudų metimais įtvirtino įspūdingą „Nets“ pergalę.

Bruklinas nutraukė net iki šešių užsitęsusią „Suns“ pergalių seriją, kuri buvo antra ilgiausia NBA lygoje po lyderių „Utah Jazz“ krepšininkų, kurie laimėjo aštuonis sykius paeiliui. Patys „Nets“ žaidėjai laimėjo ketvirtą kartą iš eilės.

„Suns“: Chrisas Paulas 29 (8/12 dvit., 4/8 trit., 7 rez. perd.), Devinas Bookeris 22 (9/16 dvit., 7 rez. perd.), Deandre Aytonas 16 (9 atk. kam.), Jae Crowderis 15 (3/9 trit., 7 atk. kam.), Mikalis Bridgesas 10.

„Nets“: Jamesas Hardenas 38 (9/11 dvit., 5/11 trit., 7 atk. kam., 11 rez. perd.), Joe Harrisas 22 (4/9 trit.), Jeffas Greenas 18 (8 atk. kam.), Tyleris Johnsonas 17 (5/8 trit.), Landry Shametas 13.