2019 11 02

JAV ir Europos krepšinio dievų dvikovoje LeBronas Jamesas įveikė Luką Dončičių

LeBronas Jamesas ir Luka Dončičius pasiekė trigubus dublius žaisdami vienas prieš kitą, bet po mačo laimingas buvo tik L.Jamesas. 34 metų puolėjo vedama „Los Angeles „Lakers“ (4-1) išvykoje per pratęsimą 119:110 palaužė „Dallas Mavericks“ (3-2).
LeBronas Jamesas ir Luka Dončičius
LeBronas Jamesas ir Luka Dončičius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tai buvo dviejų kartų krepšinio žvaigždžių karas.

34 metų L.Jamesas sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes, pelnęs 39 taškus, atlikęs 16 rezultatyvių perdavimų ir kovojęs 12 kartų kamuolį. Jo įspūdingas reidas per visą aikštę ir dėjimas sudrebino areną.

Per savo karjerą 15 kartų NBA „All Stars“ rungtynėse žaidęs puolėjas turėjo savęs vertą varžovą.

20-metis slovėnas L.Dončičius pasiekė jau dešimtąjį per karjerą trigubą dublį – pelnė 31 tašką, atkovojo 13 kamuolių ir pasiekė rezultatyvių perdavimų – 15 – rekordą lygoje.

Pagal trigubus dublius jaunam žaidėjui L.Dončičius yra rekordininkas – nė vienas krepšininkas iki 21 metų nėra atlikęs tiek daug dviženklių. L.Jamesas iki 21 metų buvo pasiekęs penkis trigubus dublius.

Penktadienio rungtynėse jie nebuvo vieninteliai spindėję žaidėjai.

Anthony Daviesas, pratęsimą pradėjęs dviem dėjimais iš eilės, „Lakers“ komandai pelnė 31 tašką ir atkovojo 8 kamuolius. Danny Greenas surinko 14 taškų, o jo tritaškis aidint ketvirto kėlinio finalinei sirenai išvedė Los Andželo ekipą į pratęsimą.

Dalaso klubui 16 taškų pelnė ir 9 kamuolius atkovojo latvis Kristapas Porzingis.

Pirmą kartą šį sezoną aikštėje pasirodė ir „Mavericks“ atsarginis vidurio puolėjas Bobanas Marjanovičius. Kauno „Žalgiryje“ žaidęs 224 cm ūgio serbas penktadienį Dalase pelnė 4 taškus ir sugriebė 7 kamuolius per 11 min.

Po šio mačo „Lakers“ pirmauja Vakarų konferencijoje drauge su „San Antonio Spurs“. Dalaso ekipa dalinasi 6-10 vietas Vakaruose.

„Mavericks“: Luka Dončičius 31 (13 atk. kam., 15 rez. perd.), Kristapas Porzingis 16, Dwightas Powellas 14;

„Lakers“: LeBronas Jamesas 39 (12 atk. kam., 16 rez. perd), Anthony Daviesas 31, Danny Greenas 14.

Visų NBA rungtynių penktadienį rezultatai:

„Indiana Pacers“ (D.Sabonis 18 taškų, 17 atk. kam.) – „Cleveland Cavaliers“ 102:95

„Dallas Mavericks“ – „Los Angeles Lakers“ 110:119 (po pratęsimo)

„Brooklyn Nets“ – „Houston Rockets“ 123:116

„Golden State Warriors“ – „San Antonio Spurs“ 110:127

„Orlando Magic“ – „Milwaukee Bucks“ 91:123

„Boston Celtics“ – „New York Knicks“ (I.Brazdeikis nežaidė) 104:102

„Chicago Bulls“ – „Detroit Pistons“ 112:106

„Sacramento Kings“ – „Utah Jazz“ 102:101.

Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant