2021 07 13

JAV rinktinės krizė: draugiškose rungtynėse gavo antausį ir nuo Australijos

Sensacingai Nigerijai pasiruošimo Tokijo olimpinėms žaidynėms starte nusileidę JAV krepšininkai nesugebėjo atsitiesti ir antrajame draugiškame mače. Greggo Popovichiaus auklėtiniai Las Vegase 83:91 (27:24, 19:13, 18:32, 19:22) pripažino Australijos rinktinės pranašumą.
Damianas Lillardas prieš Matthew Dellavedovą
Damianas Lillardas prieš Matthew Dellavedovą / „Scanpix“ nuotr.

Primename, kad pirmajame mače šeštadienį JAV rinktinė 87:90 nusileido Nigerijai. Tai buvo pirmoji Afrikos komandos pergalė prieš JAV nacionalinę komandą per visą žemyno krepšinio istoriją.

Prieš australus amerikiečiai suklupo nepaisant to, jog likus keturioms minutėms po Jaysono Tatumo taškų dar pirmavo 82:80.

Bet Patty Millsas pelnė 6 taškus, dar dvitaškį pridėjo Matisse'as Thybulle'as, ir australai likus dviem minutėms jau perėmė iniciatyvą – 88:83.

Per likusį laiką JAV rinktinę bandė gelbėti ryškiausios žvaigždės – Kevinas Durantas, Damianas Lillardas ir J.Tatumas, bet visų jų metimai skriejo pro šalį ir Australija šventė netikėtą pergalę.

Įdomu tai, kad australai amerikiečius parklupdė ir pastarosiose tarpusavio rungtynėse, kai 2019 m. vasarą draugiškame susitikime Melburne šeimininkai triumfavo 98:94.

Į pergalę prieš amerikiečius savo komandą vėl tempė P.Millsas, sumetęs 22 taškus (8/16 dvit., 1/5 trit., 3/4 baud.) ir atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus.

Būtent šis „San Antonio Spurs“ mažylis išplėšė Australijai pergalę pirmosiose rungtynėse Las Vegase, kai pataikė tritaškį su sirena ir lėmė australų laimėjimą 87:84 prieš Argentiną.

Jau ateinančią naktį amerikiečiai pirmosios pergalės pasiruošimo cikle sieks žaisdami prieš Argentiną. Australai, tuo tarpu, testuos Nigerijos krepšininkus.

JAV: Damianas Lillardas 22 (6/11 trit.), Kevinas Durantas 17 (4/9 trit.), Bradley Bealas 12.

Australija: Patty Millsas 22 (9/21 metimai), Joe Inglesas 17 (3/8 trit.), Matisse‘as Thybulle‘as 12, Chrisas Gouldingas 11 (3/5 trit.).