2023 04 30

Jimmy Butlerio trauma nesutrukdė – „Heat“ seriją pradėjo pergale Niujorke

NBA favoritus „Milwaukee Bucks“ iš kovos dėl titulo eliminavę „Miami Heat“ krepšininkai tęsia fantastišką pasirodymą šių metų atkrintamosiose. Eriko Spoelstros auklėtiniai Rytų konferencijos pusfinalio starte svečiuose 108:101 (21:32, 29:23, 31:20, 27:26) nugalėjo „New York Knicks“ ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 1-0.
Jimmy Butleris ir Kevinas Love'as
Jimmy Butleris ir Kevinas Love'as / „Scanpix“/AP nuotr.

„Heat“ sėkmingiau pradėjo susitikimą ir pirmavo 15:10, bet taškais iš baudos aikštelės varžovus terorizavę ir RJ Barretto vedami „Knicks“ pirmąjį ketvirtį užbaigė galingu spurtu 22:6 ir pabėgo dviženkliu skirtumu (32:21).

Antrajame kėlinyje pagreitį įgavo „Knicks“ vedlys Jalenas Brunsonas, o jo komanda pirmavo 12 taškų (40:28), bet daugiausiai Gabe'o Vincento ir Jimmy Butlerio pastangomis įpusėjus susitikimui komandas jau teskyrė tik 5 taškai (55:50).

Rungtynių tėkmė apsivertė aukštyn kojomis po ilgosios pertraukos. Įspūdingai ilgais perdavimais komandos draugus į greitas atakas vedęs Kevinas Love'as kūrė „Heat“ komandai lengvus taškus, o Majamis spurtavo net 21:5 ir išsiveržė į priekį – 74:66. Po trijų ketvirčių „Heat“ pirmavo 81:75.

„Knicks“ kabinosi į rungtynes ketvirtajame kėlinyje, kai jam įpusėjus atsiliko vos 3 taškais (94:97), o likus 5 minutėms čiurnos traumą patyrė ryškiausia komandos žvaigždė Jimmy Butleris.

Puolėjas liko aikštėje, bet per likusį laiką akivaizdžiai kentė skausmą, judėjo labai ribotai ir nesiėmė iniciatyvos, tačiau tai „Heat“ nesutrukdė. Majamio krepšininka, vedami lyderio naštą prisiėmusio Kyle'o Lowry, spurtavo 9:1 ir susikūrė dviženklę persvarą (106:95) bei laimėjo rungtynes, atimdami iš „Knicks“ namų aikštės pranašumą serijoje.

„Jaučiuosi taip, tarsi būčiau susižeidęs čiurną. Pabaigoje nepadariau nieko, išskyrus vieną lanko nelietusį tritaškį, bet svarbiausia, kad pasiekėme pergalę“, – po rungtynių sakė pats Jimmy, kuris šiose atkrintamosiose žaidžia rezultatyviausiai iš visų NBA žaidėjų.

Antrosios serijos rungtynės naktį iš antradienio į trečiadienį vėl bus žaidžiamos Niujorko „Madison Square Garden“ arenoje, o vėliau komandos kelsis į Majamį, kur vyks trečias ir ketvirtas susitikimai.

„Knicks“: RJ Barrettas 26 (10/20 metimai, 9 atk. kam., 7 rez. perd.), Jalenas Brunsonas 25 (11/16 dvit., 0/7 trit., 7 rez. perd.), Obi Toppinas 18 (4/11 trit., 8 atk. kam.), Joshas Hartas 10 (8 atk. kam.).

„Heat“: Jimmy Butleris 25 (8/15 dvit., 9/11 baud., 11 atk. kam.), Gabe'as Vincentas 20 (5/12 trit., 5 rez. perd.), Kyle'as Lowry 18 (6 rez. perd., 4 blk.), Bamas Adebayo 16 (8 atk. kam.).