2017 11 02

J.Valančiūnas sugrįžo: idealus pataikymas ir pralaimėjimas „lietuviškiausiam“ klubui

Jonas Valančiūnas vėl drebina NBA krepšius savo dėjimais, tačiau lietuvio sugrįžimas „Toronto Raptors“ ekipai pergalės neatnešė. Toronto klubas pritrūko kvapo „lietuviškiausios“ NBA ekipos teritorijoje – nusilenkė „Denver Nuggets“ komandai 111:129 (19:34, 27:26, 25:43, 40:26).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ nusileido „Nuggets“ 111:129.
  • J.Valančiūnas grįžo į aikštę po 4 praleistų rungtynių.
  • Lietuvis per 14 minučių įmetė 8 taškus.
  • Trečiajame kėlinyje „Nuggets“ pelnė 43 taškus.

„Jaučiuosi gerai, jaučiuosi pasiruošęs. Čiurna nėra sveika šimtu procentų, bet nebegaliu laukti. Reikia grįžti“, – ryžtingai prieš dvikovą Denveryje sakė J.Valančiūnas.

Jis žadėjo įnešti į žaidimą agresijos ir detalių išpildymo – to, kuo pastaruoju metu galėjo pasigirti „Raptors“ komanda, šventusi dvi pergales iš eilės.

Jonas pateisino savo žodžius. Per 14 minučių jis spėjo surinkti 8 taškus, pataikė visus 4 dvitaškius, atkovojo 5 kamuolius ir prasižengė 3 kartus.

Jam būnant aikštėje, „Nuggets“ pelnė 7 taškais daugiau nei „Raptors“. Tai geriausias rezultatas Toronto ekipos starto penkete.

Pirmoje trečiojo kėlinio pusėje palikęs aikštę daugiau ant parketo J.Valančiūnas nebesugrįžo.

Tas ketvirtis buvo kertinis Toronto komandai.

25-ąją minutę „Nuggets“ pranašumas siekė 9 taškus – 60:51, bet per kelių minučių atkarpą Denverio komanda atitrūko net 36 taškais.

Trečiąjį kėlinį „Nuggets“ surinko daugiausia šį sezoną – 43 taškus, kai „Raptors“ leido įmesti tik 26.

Dwyane'as Casey bandė gelbėtis nuo lavinos pasodindamas J.Valančiūną ant suolo, bet nutiko dar blogiau. Lietuviui būnant aikštėje komandas skyrė 18 taškų, o jį pakeitusiam Lucasui Nogueirai – 36 (62:98).

Šiame kėlinyje 16 iš 24 savo taškų pelnė gynėjas Jamalas Murray, kuris pirmajame kėlinyje gaudydamas kamuolį nulėkė į trečiąją žiūrovų eilę, užgriūdamas ant žmonių ir išpildamas gėrimus.

Dėl skausmingo nusileidimo ir išteptų marškinėlių J.Murray teko eiti į rūbinę ir pasikeisti aprangą.

Su 16 atkovotų kamuolių ir 10 rezultatyvių perdavimų serbas Nikola Jokičius buvo per žingsnelį nuo trigubo dublio, tačiau tepelnė 8 taškus.

Rezultatyviausią mačą šį sezoną Denveryje sužaidė už 99 milijonus įsigytas puolėjas Paulas Millsapas, surinkęs 20 taškų.

„Raptors“ aikštėje pritrūko lyderio. Rezultatyviausiai rungtyniavo 14 taškų įmetęs Normanas Powellas, o pagrindiniai vėliavnešiai Kyle'as Lowry ir DeMaras DeRozanas tesurinko atitinkamai 9 ir 10 taškų.

Su 4 pergalėmis ir 3 pralaimėjimais „Raptors“ Rytų konferencijoje žygiuoja šešti, o „Nuggets“ su 4 pergalėmis ir 4 nesėkmėmis – dešimti Vakaruose.

Denveryje darbuojasi trys lietuviai – Artūras Karnišovas, Martynas Pocius ir Tomas Balčėtis.

„Raptors“: N.Powellas 14, D.Wrightas 12, S.Ibaka 11, D.DeRozanas ir P.Siakamas po 10.

„Nuggets“: J.Murray 24, P.Millsapas 20, E.Mudiay 16, G.Harrisas 15, W.Bartonas 13.