2019 03 14

Jonas Valančiūnas sužaidė blankiausią savo mačą Memfyje

Po puikaus dešimties rungtynių starto su „Memphis Grizzlies“ apranga – blankiausias pasirodymas. Jonas Valančiūnas buvo lyg nesavas NBA reguliariojo sezono kautynėse su „Atlanta Hawks“, o lyg nesavi „grizliai“ 111:132 (28:33, 32:39, 30:38, 21:22) nusileido Atlantoje.
Jonas Valančiūnas ir Johnas Collinsas
Jonas Valančiūnas ir Johnas Collinsas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Blankiausias J.Valančiūno sezono mačas naujoje komandoje sutapo su prasčiausiu gynybiniu „Grizzlies“ pasirodymu.

J.Valančiūnas per 20 minučių pasižymėjo 8 taškais (3/8 dvit., 2/2 baud.), neatkovojo nė vieno kamuolio, blokavo metimą, suklydo 3 ir prasižengė 2 kartus.

„Grizzlies“ pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 35:51 ir leido „Hawks“ puolime sugriebti 15 kamuolių.

Tai lėmė, kad NBA lyderiai pagal mažiausią praleistų taškų skaičių (skaičiuojant statistiką po NBA Visų žvaigždžių rungtynių), Atlantoje praleido daugiausiai taškų šį sezoną ir net 7 taškais daugiau nei prasčiausiose savo rungtynėse Brukline lapkričio 30-ąją.

Dar per du pirmuosius kėlinius „Hawks“ įmetė net 72 taškus – daugiausiai iš visų NBA komandų po Visų žvaigždžių rungtynių, rekordiškai daug į „Grizzlies“ krepšį šį sezoną.

„Grizzlies“ ekipai nepakako rezultatyviausio CJ Mileso pasirodymo šį sezoną – su J.Valančiūnu iš Toronto į Memfį atkeliavęs krepšininkas pataikė penkis tritaškius ir surinko 33 taškus.

Mike'as Conley pridėjo 20, Joakimas Noah – 12, Delonas Wrightas – 10 taškų.

Nugalėtojams Johnas Collinsas pelnė 27 (12 kam.), Trae Youngas – 22, Alexas Lenas – 20, Kevinas Huerteris – 16 taškų.

Iki rungtynių Atlantoje J.Valančiūnas rinko vid. 18,5 taško (59,4 proc. met.), atkovojo 8,8 kamuolio, atlieko 2,2 rezultatyvaus perdavimo ir blokavo 1,4 metimo per 25,6 minutės.

„Grizzlies“ su 28 pergalėmis ir 41 pralaimėjimu Vakarų konferencijoje užima 13 vietą. „Hawks“ su 24 laimėjimais ir 45 nesėkmėmis Rytuose žengia dvylikti.

Iki reguliariojo sezono finišo J.Valančiūnui liko 13 rungtynių.