2016 02 22

Jono Valančiūno 13-asis dvigubas dublis ir pergalė prieš „Grizzlies“

NBA reguliaraus sezono rungtynėse „Toronto Raptors“ (36-18) ekipa iškovojo jau aštuntąją iš eilės pergalę namų arenoje. Dinozaurai savoje aikštėje 98:85 (22:20, 24:23, 28:21, 24:21) įveikė „Memphis Grizzlies“ (32-23), o Jonas Valančiūnas pasižymėjo dvigubu dubliu.
Jono Valančiūno dėjimas
Jono Valančiūno dėjimas / „Scanpix“/AP nuotr.
NBA | „Toronto Raptors“ – „Memphis Grizzlies“ | Valančiūnas 10+12

Tai buvo pirmosios „Raptors“ namų rungtynės nuo sausio 30-osios pergalės prieš „Pistons“. Toronto arena ką tik atsigavo nuo praėjusį savaitgalį čia praūžusios NBA visų žvaigždžių šventės.

„Raptors“ pirmavo kone visų rungtynių metu – po dviejų ketvirčių persvara buvo 46:43, o DeMaro Derozano ir J.Valančiūno pastangomis trečiojo pabaigoje pavyko nutolti iki 74:64.

Ketvirtajame kėlinuke „Grizzlies“ buvo sumažinusi atsilikimą iki vienženklio, tačiau tašką likus žaisti minutę padėjo Corry Josephas. Jo tritaškis atstatė dviženklį pranašumą 95:85 ir viskas tapo aišku.

„Šiandien mes kur kas geriau žaidėme gynyboje. Viskas vyko daug greičiau. Greičiau atsidurdavome prie kamuolio, greičiau sureaguodavome į 50-50 situacijas, greičiau susikeisdavome. Mes tiesiog stengėmės apsaugoti savo baudos aikštelę ir neleisti jiems atlikti lengvų metimų“, – mačą trumpai apibendrino C.Josephas.

J.Valančiūnas žaidė 31 min. 17 sek. ir surinko 10 taškų (4/7 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 12 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį, blokavo metimą, kartą suklydo ir 3 sykius prasižengė.

Trečiojo ketvirčio pabaigoje labai svarbiu momentu J.Valančiūnas atliko geriausią savo epizodą rungtynėse, kai įveikė Zacho Randolpho gynybą, pataikydamas du taškus su pražanga.

„Grizzlies“ gretose ypatingų žiūrovų ovacijų nusipelnė puikiai sužaidęs NBA veteranas Vince'as Carteris, „Raptors“ praleidęs pirmuosius šešis savo sezonus. Jis pelnė 16 taškų.

Memfio ekipos gretose puikiai debiutavo ir per mainus gautas Lence'as Stephensonas, įmetęs 16 taškų per 22 minutes.

„Raptors“: D.DeRozanas (6/16 dvit., 9/10 baud.) 21, K.Lowry (2/6 trit., 7 rez. perd.) 18, C.Josephas (2/3 trit.) 14, P.Pattersonas (8 atk. kam.) 11, J.Valančiūnas (12 atk. kam.) 10.

„Grizzlies“: Z.Randolphas (7/13 dvit.) 18, M.Chalmersas 17, V.Carteris (7 atk. kam.) ir L.Stephensonas po 16.