2016 01 14

Jono Valančiūno mokytojas lietuvio kritikams: „Jis taps elitiniu žaidėju“

211 cm ūgio Jamaalas Magloire'as patogiai įsitaiso ant O2 arenos atsarginių suolo. Taip, kad plačiai atsisėdęs užima maždaug tris kėdes. Jo darbas baigtas. Po individualių pratybų Jonas Valančiūnas jau daro apšilimą su „Toronto Raptors“ ekipa. Atsipūtęs kanadietis gali stebėti prakaituojančius „Raptors“ žaidėjus. „Jonas – geras mokinys“, – bendraudamas su 24sek linkteli galva J.Magloire'as. Toks geras, kad jo teigimu, ateityje taps elitiniu žaidėju.
Jamaalas Magloire'as ir Jonas Valančiūnas
Jamaalas Magloire'as ir Jonas Valančiūnas / Scanpix ir 15min.lt nuotr.
NBA | Ketvirtadienis | „Orlando Magic“ – „Toronto Raptors“ | 22:00 | Londonas

J.Magloire'as dirba su Jonu nuo tos dienos, kai jis žengė į NBA – 2012-ųjų vasaros. Dvylika sezonų NBA praleidęs vidurio puolėjas tapo lietuvio mokytoju.

„Dirbame tiek aikštėje, tiek už jos ribų. Jis subrendo ir tapo geru žaidėju. Jonas nenustoja tobulėjęs. Jo darbo etika ir paklusnumas leis ateityje tapti elitiniu žaidėju“, – J.Magloire'as kalba taip tvirtai, kad, atrodo, negalėtum suabejoti jo žodžiais.

Lietuvis nėra pagrindinis individualaus „Raptors“ trenerio darbo Toronte objektas. Nors J.Valančiūną galima laikyti svarbiausiu „Raptors“ projektu per 5 pastaruosius metus, J.Magloire'o tikslas – padėti komandai laimėti.

Geriausiais savo karjeros laikais J.Magloire'as „New Orleans Hornets“ klube rinko vid. 13,6 taško ir atkovojo 10,6 kamuolio. Panašiai, kaip dabar žaidžia lietuvis. Daug panašumų kelia ir jų sudėjimas bei veiksmai aikštėje.

Kitas JV žingsnis – bent 10 atkovotų kamuolių vidurkis per rungtynes.

Jonas nenustoja klausinėti Jamaalo įvairių gudrybių. O 37-erių aukštaūgis noriai padeda žingeidžiam krepšininkui tapti dar geresniu.

– Kuo Jonas pasikeitė nuo tada, kai jį priėmėte į Torontą?24sek paklausė 2004-ųjų NBA Visų žvaigždžių rungtynių dalyvio.

– Savo branda, jėga ir NBA krepšinio suvokimu.

– Pikti liežuviai plaka, kad Jono Valančiūno progresas Toronte – ne toks, kokio tikėjosi „Raptors“. Ar skeptikai teisūs, kritikuodami lietuvį dėl nepateisintų lūkesčių, nors šiam dar tik 23-eji?

– Ne. Tikrai ne. Žaidėjams prireikia laiko. Ir labai skirtingai. Valančiūnas nežaidė JAV koledže ir į Torontą atvyko tiesiai iš Lietuvos. O tai turi reikšmės. Jei pažiūrėsite į jo statistiką, ji kasmet gerėja. Ko dar galite iš jo reikalauti?

J.Valančiūno karjera NBA
2012-2013 m. 23,9 min. | 8,9 tšk.| 55,7% dvit. | 6 kam. | 1,3 blk.
2013-2014 m. 28,2 min. | 11,3 tšk. | 53,1% dvit. | 8,8 kam. | 0,9 blk.
2014-2015 m. 26,2 min. | 12 tšk. | 57,2% dvit. | 8,7 kam. | 1,2 blk.
2015-2016 m. 26,7 min. | 12,2 tšk. | 55,1% dvit. | 8,9 kam. | 1,2 blk.

– Pavyzdžiui, kito žingsnio į priekį. Koks jis galėtų būti?

– Tiesiog tęsti darbą su kūnu ir tapti tokiu žaidėju, kuris galėtų dominuoti po krepšiu. Visi žino, kad jis gali ir sėkmingai rinkti taškus. Jis puikiai meta baudas, nes turi minkštą riešą. Kitas jo žingsnis – bent 10 atkovotų kamuolių vidurkis per rungtynes.

– Tai rezultatyvumas nėra tas pagrindinis akcentas, kuris svarbiausias Jono tobulėjimui?

– Ne. Jis pelnys tų taškų. Tiesiog atkovoti kamuoliai ir tvirtumas yra tai, ko „Raptors“ reikia kiekvieną vakarą.

– Kokia dabar didžiausia J.Valančiūno silpnybė?

– Jam reikia tapti gynybos ramsčiu. Jam reikia daugiau kalbėti. Pavyzdžiui: ateina užtvara! Ateina užtvara! Aš imu tą žaidėją, kas bus mano užnugaris? Ir panašiai.

Sergejaus Melkovo/15min.lt nuotr./Jonas Valančiūnas
Sergejaus Melkovo/15min.lt nuotr./Jamaalas Magloire'as ir Jonas Valančiūnas

Jam reikia daugiau kalbėti. Galbūt JV sunku dėl kalbos barjero. Bet tikiu, kad labai greitai jis perpras šiuos dalykus.

– Kaip paaiškintumėte „Raptors“ užduotis lietuviui: pirmiausia jam – priaugti masės, o po to – numesti svorio?

– Kol jis užtektinai judrus greitai kirsti po krepšiu ir suktis baudos aikštelėje, viskas tvarkoje. NBA krepšinis keičiasi. Žaidimas dabar gerokai staigesnis. Valančiūnui tenka dengti žemesnius ir greitesnius žaidėjus. Jam reikia turėti raumenų, bet tuo pačiu žaisti greitai.

– Kokius patarimus dažniausiai duodate Jonui?

– Vis kartoju jam, kad susitelktų gynyboje. Daugiau kalbėtų. Jei jis ims vadovauti gynybai, padės visai komandai. NBA žaidimas yra žaibiškas. Jonas turi būti ta paskutinė gynybos linija, kuri stabdytų metimus.

Esate kaip tikras mokytojas. Ar Jonas – geras mokinys?

– Be abejonės. Jis paklusnus ir nuolat visko klausinėja. Matyti, kad jis nori tobulėti ir tapti geresniu krepšininku. Kol jis nenustos dirbti ir toliau domėsis savo žaidimu, viskas bus gerai.

VIDEO: Šauktinių sąraše atsidūręs J. Valančiūnas: „Važiuosiu tarnaut dabar. Viskas”

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų