2023 11 07

Jonui Valančiūnui – skaudžios Nikola Jokičiaus ir NBA čempionų pamokos

Jonas Valančiūnas ir jo atstovaujamas „New Orleans Pelicans“ (4-3) 116:134 (27:25, 44:34, 21:40, 24:35) neturėjo šansų svečiuose prieš NBA čempionų titulą ginantį „Denver Nuggets“ (7-1) klubą ir nuostabų pasirodymą surengusį praėjusio sezono MVP Nikola Jokičių.
Nikola Jokičius ir Jonas Valančiūnas
Nikola Jokičius ir Jonas Valančiūnas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Uteniškis per 24 minutes pelnė 6 taškus (2/5 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išrašė varžovams bloką bei padarė 2 klaidas.

Likus dviems minutėms JV gavo šeštą pražangą ir baigė rungtynes.

Tuo tarpu jo oponentas iš Serbijos ir vėl žaidė fantatsiškai.

N.Jokičius per 36 minutes pelnė 35 taškus (13/18 dvit., 2/6 trit., 3/5 baud.), atkovojo 14 kamuolių, atliko 12 rezultatyvių, po kartą perėmė kamuolį ir blokavo metimą bei dusyk suklydo.

Tai buvo 108-asis serbo karjeros trigubas dublis. Pagal šį rodiklį NBA istorijos sąrašuose jis aplenkė LeBroną Jamesą ir Jasoną Kiddą bei dabar atsilieka tik nuo Magico Johnsono (138), Oscaro Robertsono (181) ir Russello Westbrooko (198).

Pirmoje mačo pusėje Naujojo Orleano komandos griūtimi nekvepėjo. Po dviejų kėlinių „Pelicans“ turėjo 12 taškų pranašumą (71:59), bet trečią ketvirtį pralaimėjo 21:40 ir paleido rungtynes.

Trečią pergalę iš eilės iškovojęs Denverio klubas su 7 laimėjimais pirmauja Vakarų konferencijoje.

„Pelicans“ pralaimėjo antrą dvikovą paeiliui ir su keturiomis pergalėmis Vakaruose yra ketvirta.

„Nuggets“: Nikola Jokičius 35 (13/18 dvit., 2/6 trit., 14 atk. kam., 12 rez. perd.), Michaelas Porteris 22, Julianas Strawtheris 21, Kentaviousas Caldwellas-Pope'as ir Aaronas Gordonas – po 15.

„Pelicans“: Jordanas Hawkinsas 31, Brandonas Ingramas 22, Zionas Williamsonas 20 (10 atk. kam., 9 rez. perd.), Mattas Ryanas 17.