2019 11 01

Kawhi Leonardas gniuždė buvusios savo komandos gynybą

Septynis sezonus „San Antonio Spurs“ (3-1) klube praleidęs, tačiau 2018-ųjų vasarą su juo ne pačiu gražiausiu keliu išsiskyręs Kawhi Leonardas nejaučia buvusiam savo klubui didelių sentimentų, o tą šiąnakt pademonstravo ir aikštėje. Puolėjas buvo sunkiai sustabdomas, o jo atstovaujama „Los Angeles Clippers“ (4-2) ekipa namuose 103:97 (23:24, 27:24, 30:27, 23:22) nugalėjo „Spurs“, kuriems tai buvo pirmoji nesėkmė šiame sezone.
Kawhi Leonardas
Kawhi Leonardas / „Scanpix“ nuotr.

Svariausiai prie pergalės prisidėjęs K.Leonardas per 34 minutes pelnė 38 taškus (13/28 dvit., 2/4 trit., 6/6 baud.) ir sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes. Be to, puolėjas atkovojo 12 bei perėmė 4 kamuolius.

„Clippers“ lemiamą pranašumą susikrovė ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai laimėjo atkarpą 11:3 ir pabėgo 91:78. Nors DeMaro DeRozano vedami „Spurs“ buvo priartėję iki 93:97, tuomet du dvitaškius paeiliui pataikė Lou Williamsas ir rungtynių baigtis tapo aiški.

Teksaso ekipoje labiausiai išsiskyrė K.Leonardo mainuose 2018-ųjų rugpjūtį dalyvavęs D.DeRozanas, pelnęs 29 taškus (13/21 dvit., 3/4 baud.). Įdomu tai, kad atakuojančio gynėjo pozicijoje rungtyniaujantis krepšininkas šį sezoną metė vos vieną tritaškį ir tą to paties nepataikė.

Kitose rungtynėse pirmąją pergalę šiame sezone iškovojo „New Orleans Pelicans“ (1-4), namuose 122:107 (32:30, 24:22, 30:23, 36:32) nugalėjusi antrąją nesėkmę paeiliui patyrusius „Denver Nuggets“ (3-2).

„Pelikanai“ smogė varžovams iškart po pertraukos, kai trečiąjį kėlinį pradėjo atkarpa 10:4 bei susikrovė dviženklę persvarą – 66:56.

Blankaus Nikolos Jokičiaus „Nuggets“ dar buvo sumažinę skirtumą iki vienženklio, tačiau rimtesnės intrigos atkurti nesugebėjo ir patyrė nesėkmę.

N.Jokičius pasižymėjo pelnydamas 13 taškų, atkovodamas 6 kamuolius ir atlikdamas tiek pat rezultatyvių perdavimų. „Centras“ atliko viso labo 6 metimus iš žaidimo, o už jį rezultatyvesni buvo pirmąsias rungtynes NBA karjeroje sužaidęs ir 15 taškų pelnęs Michaelas Porteris jaunesnysis bei po 14 taškų surinkęs Jamalas Murray bei Jerami Grantas.

Trečiose nakties rungtynėse „Miami Heat” (4-1) namuose 106:97 (30:26, 22:20, 33:29, 21:22) nugalėjo „Atlanta Hawks“ (2-3) bei prieš „vanagus“ laimėjo antrą kartą per keturias dienas.

Beveik visas rungtynes pirmavusiam Majamio klubui laimėti nesutrukdė net tai, jog itin nesisekė komandos lyderiui Jimmy Butleriui – praėjusią vasarą į Floridą persikėlęs gynėjas pataikė vos 2 metimus iš 10 ir tepelnė 5 taškus. Tiesa, J.Butleris atkovojo 9 kamuolius ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų.

„Hawks“ vertėsi be praėjusiose rungtynėse čiurnos traumą patyrusio ir bent savaitei iš rikiuotės iškritusio lyderio Trae Youngo.

Majamio komandai daugiausiai, 28, taškus pelnė naujokas Kendrickas Nunnas, tuo tarpu „Hawks“ gretose išsiskyrė 23 taškus surinkęs Jabari Parkeris.