2020 12 26

Kalėdinis NBA spektaklis – L.Jamesas nukovė L.Dončičių

NBA entuziastai pirmąjį Kalėdų vakarą sulaukė deserto – „Los Angeles Lakers“ (1-1) ir „Dallas Mavericks“ (0-2) mačo. LeBrono Jameso vedami lygos čempionai antrą kartą neklydo – namuose užtikrintai pranoko Luka Dončičiaus ekipą 138:115 (33:30, 36:27,30:28, 39:30).
Luka Dončičius prieš Lebroną Jamesą
Luka Dončičius prieš Lebroną Jamesą / „Scanpix“ nuotr.

Iniciatyvą puikiai pataikę „Lakers“ perėmė jau pirmosiomis rungtynių minutėmis, o „Mavs“ gyvybę palaikė tik puikiai žaidęs Dorianas Finney-Smithas.

Visgi antrajame kėlinyje šeimininkai įgijo dviženklę persvarą ir atgal nesidairė.

Ketvirtajame kėlinyje Teksaso komanda dar buvo trumpam sugrįžusi į vienženklę „zoną“, tačiau tuomet Frankas Vogelis paprašė minutės pertraukėlės ir „Lakers“ vėl truktelėjo į priekį.

Šiame mače Los Andželo komandos raktas į pergalę buvo triuškinančia persvara laimėta kova dėl kamuolių – 53:27.

Visus krepšinio sirgalius dominusios L.Jameso ir L.Dončičiaus taškų lenktynės šį kartą baigėsi slovėno pergale, tačiau tai buvo menka paguoda.

L.Jamesas žaidė 31 minutę pelnė 22 taškus (5/10 dvitaškių, 3/8 tritaškių, 3/4 baudų), atkovojo 7 kamuolius ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Mačo pabaigoje, kai rungtynių nugalėtojas buvo aišku, „Lakers“ treneris pasodino savo žvaigždę ant suolo.

L.Dončičius per 34 minutes surinko 27 taškus (7/14 dvitaškių, 2/5 tritaškių, 7/8 baudų), atkovojo 4 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Dalaso ekipai šiame mače vis dar nepadėjo traumą besigydantis latvis Kristapas Porzingis.

„Lakers“: Anthony Davisas 28 (8 atk. kam.), LeBronas Jamesas ir Montrezlas Harrellas po 22, Dennisas Schroderis 18, Kyle'as Kuzma 13.

„Mavericks“: Luka Dončičius 27, Joshas Richardsonas 17, Dwightas Powellas 11, Dorianas Finney-Smithas ir Timas Hardaway po 10.