2021 10 26

Karšta J.Valančiūno naktis: susistumdymas, nuostabus perdavimas ir žvėriška kova po krepšiu

Jonas Valančiūnas dominavo kovoje dėl atšokusių kamuolių, buvo antras pagal rezultatyvumą komandoje, o „New Orleans Pelicans“ (1-3) 107:98 (25:19, 29:24, 26:30, 27:25) išvykoje nugalėjo „Minnesota Timberwolves“ (2-1).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

J.Valančiūnas ant parketo praleido 39 minutes, per kurias pelnė 22 taškus (7/18 dvit., 8/8 baud. met.) ir sugriebė net 23 atšokusius kamuolius, iš jų 9 – puolime.

Jono atkovotų kamuolių rekordas yra 25, tiek jis sugriebė dar 2020-ųjų vasarį kovoje su „Sacramento Kings“.

Taip pat lietuvis atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus, kartą suklydo ir 5 kartus prasižengė.

Kai JV buvo aikštėje, „Pelicans“ pelnė tašku mažiau nei varžovai.

Lietuvis pasižymėjo nuostabiu perdavimu per visą aikštę antrajame kėlinyje.

Maža to, J.Valančiūnas antrajame kėlinyje buvo nubaustas technine pražanga. Jį, panašu, iš pusiausvyros siekė išvaryti Patrickas Beverley, kai lietuvis stojo mesti baudų metimus. Vis dėlto rimtesnio konflikto pavyko išvengti, o JV pademonstravo itin šaltus nervus.

„Pelicans“ nutraukė trijų iš eilės pralaimėjimų seriją, kuria pradėjo sezoną, o už J.Valančiūną pergalingose rungtynėse rezultatyvesnis buvo tik Brandonas Ingramas, pelnęs 27 taškus.

„Timberwolves“ sezoną buvo pradėję dviem pergalėmis paeiliui, bet niekaip nerado puolimo ritmo mače namuose. Anthony Edwardsas pelnė net 21 tašką trečiajame kėlinyje, o iš viso surinko 28. Karlas-Anthony Townsas buvo rezultatyviausias mačo žaidėjas su 32 taškais, jis nusiėmė 14 kamuolių.

Pirmąjį kėlinį „Pelicans“ užbaigė spurtu 10:2, o sėkmingą atkarpą pratęsė iki 22:5 antrajame ketvirtyje. Vienu metu komandas skyrė ir 21 taškas, tačiau tuomet šou pradėjo A.Edwardsas.

Naujojo Orleano komanda kovą dėl kamuolių laimėjo 60:41, o skaudžiausiai baudė varžovus, kuomet ant suolo sėdėjo jų lyderis K.Anthony-Townsas.

„Pelicans“ su J.Valančiūnu kitas rungtynes žais trečiadienį namuose prieš „Atlanta Hawks“.

„Timberwolves“: K.Anthony-Townsas 32 (13 atk. kam.), A.Edwardsas 28, P.Beverley 13.

„Pelicans“: B.Ingramas 27, J.Valančiūnas 22 (23 atk. kam.), D.Grahamas 21, N.Alexanderis-Walkeris 17.