2015 10 08

Kevinas Durantas sugrįžo į aikštę po 8 mėnesių, debiutavo pirmasis biržos šaukimas

Pirmąsias ikisezonines rungtynes sužaidė „Oklahoma City Thunder“ klubas, svečiuose 122:99 (42:28, 21:28, 33:29, 26:14) sutriuškinęs „Minnesota Timberwolves“. Nugalėtojų ekipos lyderis Kevinas Durantas aikštėje pasirodė pirmą kartą po aštuonių mėnesių, o „Timberwolves“ ekipoje debiutavo pirmasis šių metų NBA naujokų biržos šaukimas Karlas-Anthony Townsas.
Kevinas Durantas
Kevinas Durantas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Po trijų dešinės pėdos operacijų į aikštę sugrįžęs K.Durantas jokių traumos padarinių, atrodo, nejautė. NBA žvaigždė žaidė drąsiai ir užtikrintai.

„Jaučiausi puikiai. Manau, kad iki rungtynių jaučiausi kiek kitaip, tačiau tik įžengęs į aikštę pasijaučiau kaip namuose. Atrodo, kad nežaidžiau metų metus. Dabar pagaliau esu čia ir stengiuosi negalvoti apie praeitį. Daug ko pasimokiau iš šios situacijos ir dabar žiūriu į priekį ir noriu vėl pasitikėti savo jėgomis“, – po rungtynių kalbėjo K.Durantas.

2013-14 m. MVP apdovanojimo savininkas nuo praėjusių metų vasario 19 d. praleido 55 rungtynes ir stebėjo, kaip „Thunder“ pirmą kartą per penkerius pastaruosius sezonus nepatenka į atkrintamąsias varžybas.

„Aš žinau, ką reiškia ilgą laiką negalėti žaisti, sėdėti ir žiūrėti, kaip tavo komandos draugai stengiasi, o tu negali jiems padėti. Puiku, kad jis sugrįžo“, – sakė vienas „Thunder“ vežimą pernai tempti bandęs Russellas Westbrookas.

22 su puse minutės žaidęs K.Durantas spėjo įmesti 15 taškų (4/7 dvit., 1/1 trit., 4/5 baud.), atkovoti du kamuolius ir atlikti 4 rezultatyvius perdavimus.

Trečiojo kėlinio pabaigoje prieš palikdamas aikštę visam laikui K.Durantas baudos aikštelėje išmaudė „Timberwolves“ naujoką iš Serbijos Nemanją Bjelicą, pataikydamas dvitaškį su pražanga.

Serbas NBA lygoje debiutavo žaisdamas 20 su puse minutės ir įmesdamas 11 taškų (3/4 dvit., 1/1 trit., 2/2 baud.).

Vis dėlto, „Timberwolves“ gerbėjų akys krypo į naują viltį – pirmąjį NBA naujokų biržos šaukimą Karlą-Anthony Townsą.

Aukštaūgis mačą pradėjo keturiais iš eilės taikliais metimais, o iš viso surinko 18 taškų (8/11 dvit.) ir atkovojo 5 kamuolius per 28 minutes. Senegalietis Gorgui Diengas taip pat pelnė 18 taškų.

„Thunder“: S.Ibaka (6/9 dvit., 2/3 trit.) 18, E.Kanteris (8/10 dvit.) 16, K.Durantas 15, R.Westbrookas (8 atk. kam., 13 rez. perd.) 14, A.Morrow 13.

„Timberwolves“: K.-A.Townsas (8/11 dvit.) ir G.Diengas (6/8 dvit., 6/6 baud.) po 18, N.Bjelica (5 atk. kam.) 11, K.Martinas 9.

NBA draugiškų rungtynių rezultatai (spalio 8 d.)

• „Cleveland Cavaliers“ – „Atlanta Hawks“ 96:98
  • „Miami Heat” – „Orlando Magic” 97:100
  • „New York Knicks” – „Bauru” 100:81
  • „Minnesota Timberwolves” – „Oklahoma City Thunder” 99:122
  • „Houston Rockets” – „Dallas Mavericks” 109:82
  • „Phoenix Suns” – „Sacramento Kings” 102:98