2021 01 23

Komandai pratęsimą išplėšęs Domantas Sabonis fiksavo du karjeros NBA rekordus

Domantas Sabonis darbavosi beveik be poilsio, buvo per plauką nuo trigubo dublio, o dvitaškiu ketvirtojo kėlinio pabaigoje sugebėjo išplėšti pratęsimą NBA mače penktadienį. Galiausiai „Indiana Pacers“ (9-6) prireikė pergalingo tritaškio, kad pasiektų dramatišką pergalę 120:118 (37:28, 25:32, 26:30, 20:18, 12:10) namie prieš „Orlando Magic“ (7-9).
Domantas Sabonis šiuo metimu išplėšė pratęsimą.
Domantas Sabonis šiuo metimu išplėšė pratęsimą. / „Scanpix“ nuotr.

Kaip Kauno „Žalgiris“ Eurolygoje, taip ir „Indiana Pacers“ patyrė dramos akimirkų, kol galiausiai šventė pergalę.

Ketvirto kėlinio pabaigoje Indianapolio klubą išgelbėjo D.Sabonis.

Puikiai visas rungtynes žaidęs lietuvis paėmė kamuolį į savo rankas, kai svečiai iš Orlando pirmavo dviem taškais.

Prasiveržęs nuo tritaškio linijos D.Sabonis klaidinamais judesiais pasislinko arčiau krepšio, vienas prieš vieną įveikė Nikolą Vučevičių ir savo kaire ranka įraitė svarbų dvitaškį likus 10,8 sek.

Į pratęsimą komandą atvedęs D.Sabonis iš viso žaidė 45 minutes – tai naujas jo karjeros NBA rekordas.

Penktą sezoną NBA rungtyniaujantis 24 metų vidurio puolėjas užfiksavo ir dar vieną asmeninį rekordą – jis perėmė net 5 kartus kamuolį.

Domantui trūko tik vieno rezultatyvaus perdavimo iki trigubo dublio: iš viso jis pelnė 18 taškų (6/8 dvitaškių, 1/5 tritaškių, 3 iš 4 baudų), 11 kartų atkovojo kamuolį ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

Įspūdingose D.Saboniui rungtynėse jam prireikė komandos draugo žygdarbio, kad pergalė būtų išplėšta per pratęsimą.

Tai Malcolmas Brogdonas, sulaukęs perdavimo iš Dougo McDermotto, šaltakraujiškai įskraidino tritaškį likus žaisti 2,8 sek.

„Man patinka svarbūs metimai, – sakė rungtynių didvyriu tapęs „Pacers“ gynėjas, iš viso pelnęs 23 taškus. – Mano komandos draugai ir treneris patiki man tokius metimus. Žinojau, kiek liko laiko, tad mečiau kamuolį.“

„Magic“ prancūzas Evanas Fournier dar turėjo šansą, bet jo tritaškis sulig pratęsimo sirena nebuvo taiklus.

„Pacers“ komandoje buvo ir daugiau vyrų, kurie šįkart sužaidė labai solidžiai.

Beveik metus dėl traumos praleidęs ir tik šią savaitę į aikštę grįžęs Jeremy Lambas pelnė 22 taškus, kaip ir Mylesas Turneris.

Su šiuo aukštaūgiu D.Sabonis žaidė drauge dalį reguliaraus rungtynių laiko, bet kai atėjo pratęsimas, „Pacers“ treneris sumažino penketą ir rėmėsi tik lietuviu, 22 taškus pelniusį M.Turnerį palikęs ant suolo. „Buvau nusivylęs, kad nežaidžiau per pratęsimą, bet, manau, taip padaryta, kad komandai būtų geriau“, – sakė M.Turneris.

Orlando komandoje rezultatyviausi buvo europiečiai. Prancūzijos rinktinės gynėjas E.Fournier įmetė 26 taškus, o D.Sabonio oponentas juodkalnietis Nikola Vučevičius surinko 24 taškus ir atkovojo 12 kamuolių. „Abi komandos kovėsi. Bet jie įmetė vienu metimu daugiau nei mes“, – apibendrino mačą N.Vučevičius.

„Scanpix“ nuotr./Evanas Fournier

„Pacers“ treneris Nate'as Bjorkgrenas gyrė savus. „Mūsų vaikinai nesustojo. Jie buvo atsilikę ketvirtajame kėlinyje, buvo atsilikę per pratęsimą, bet sugebėjo sugrįžti“, – pabrėžė jis.

Po pergalės Indianapolio komanda dalinasi 2-3 vietas Rytuose su „Milwaukee Bucks“. Pirmauja dviem pergalėmis daugiau turinti „Philadelphia 76ers“ (11-5).

„Pacers“: Malcolmas Brogdonas 23, Jeremy Lambas ir Mylesas Turneris po 22, Domantas Sabonis 18 (11 atk. kam., 9 rez. perd., 5 perimt. kam.);

„Magic“: Evanas Fournier 26, Nikola Vučevičius 22, Aaronas Gordonas 17.