2022 02 21

Kosminis NBA „Visų žvaigždžių“ mačas – S.Curry rekordas ir L.Jameso pergalingas šūvis

Stephenas Curry pataikė net 16 tritaškių ir surinko 50 taškų, o LeBronas Jamesas išplėšė pergalę paskutiniu metimu nuo vienos kojos dramatiškose NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynėse Klivlande.
Stephenas Curry pirmą sykį karjeroje tapo NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynių MVP
Stephenas Curry pirmą sykį karjeroje tapo NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynių MVP / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Vietinių sirgalių džiaugsmui L.Jameso surinkta ekipa 163:160 (47:45, 46:49, 45:45, 25:21) įveikė Kevino Duranto komandą.

Įdomu, kad L.Jameso renkamos komandos NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynes laimi jau penktą sykį iš eilės – nuo 2018-ųjų.

Rungtynių MVP tapo tritaškių rekordą pagerinęs S.Curry. „Golden State Warriors“ lyderis, iš pradžių Klivlande sutiktas švilpimu, pataikė net 16 tolimų metimų (iš 27) ir iš viso surinko net 50 taškų.

Jam šiek tiek pritrūko iki taškų rekordo – 2017-aisiais Anthony Davisas „Visų žvaigždžių“ mače buvo pelnęs 52.

„Man tai ypatinga akimirka. Šis trofėjus turi labai svarbią reikšmę, pagerbiant Kobe ir Gianna Bryant garbę“, – teigė pirmą sykį karjeroje NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynių MVP tapęs S.Curry.

Po trijų kėlinių vienu tašku pirmavo K.Duranto komanda – 139:138. Pagal naująjį formatą ketvirtajame kėlinyje ekipos žaidė iki 139+24 taškų (pagerbiant tragiškai žuvusį Kobe Bryantą, prie rezultato pridedant jo marškinėlių numerį), o sudėtingą pergalingą metimą simboliškai pataikė L.Jamesas.

Šiose rungtynėse nežaidė ne tik vis dar traumuotas kapitonas K.Durantas. Rungtyniauti negalėjo ir Jamesas Hardenas, Draymondas Greenas, o prieš pat rungtynes išsibraukė ir Donovanas Mitchellas.

Chrisas Paulas nugalėtojų gretose sužaidė vos 2 minutes. Skelbiama, kad „Phoenix Suns“ lyderis patyrė nykščio lūžį ir negalės rungtyniauti artimiausias 6-8 savaites.

L.Jameso ekipa: Stephenas Curry 50 (16/27 trit.), Giannis Antetokounmpo 30 (15/18 dvit., 0/3 trit.), LeBronas Jamesas 24 (2/11 trit.), Dariusas Garlandas 13, Nikola Jokičius (9 atk. kam., 8 rez. perd.), DeMaras DeRozanas ir Jarrettas Allenas – po 10.

K.Duranto ekipa: Joelis Embiidas 36 (10 atk. kam.), Devinas Bookeris 20 (2/9 trit.), LaMelo Ballas 18, Dejounte Murray 17, Trae Youngas 13, Zachas LaVine'as 12, Andrew Wigginsas 10.