2021 02 27

Kuriozinį tritaškį pataikiusio D.Sabonio ekipa galiausiai krito Bostone

Į „Visų žvaigždžių“ rungtynes visgi išrinktas Domantas Sabonis sužaidė eilines puikias rungtynes ir tapo rezultatyviausiu savo ekipos krepšininku, tačiau lietuvio atstovaujama „Indiana Pacers“ ekipa (15-16) svečiuose 112:118 (31:32, 29:29, 24:31, 28:26) turėjo pripažinti „Boston Celtics“ (16-17) pranašumą.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / „Scanpix“ nuotr.

Svarbų mūšį su pastaruoju metu buksuojančia turnyrinės lentelės kaimyne svečiai iš Indianapolio pradėjo puikiai – iš pradžių pelnė 12 taškų be atsako, o po kelių akimirkų pirmavo 18:4.

Visgi „keltai“ greitai sugrįžo į rungtynes, o nuaidėjus pirmojo kėlinio sirenai netgi pirmavo – 32:31.

Rungtynės klostėsi apylygiai, tačiau nuo antrojo kėlinuko pradžios „Pacers“ šiame mače pirmaujančios ekipos vaidmenyje pabuvojo vienintelį sykį.

Po pertraukos „Celtics“ pirmą kartą susikrovė dviženklį pranašumą (77:67) ir nors lemiamo ketvirčio metu „Pacers“ buvo pavykę atkurti intrigą ir sumažinti skirtumą iki minimumo (97:98), solidžiau finišavo aikštės šeimininkai, nutraukę trijų nesėkmių seriją ir Rytų konferencijoje aplenkę „Pacers“.

Antrą kartą karjeroje į „Visų žvaigždžių“ mačą dėl Kevino Duranto traumos išrinktas D.Sabonis pademonstravo, kodėl aukštaūgis yra vertas būti tarp geriausių lygos krepšininkų. Lietuvis per 37 min. pelnė 24 taškus (6/9 dvit., 1/3 trit., 9/10 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

Domas ketvirtajame kėlinyje taip pat pasižymėjo kurioziniu tritaškiu – lietuvio mestas kamuolys aukštai atšoko nuo lanko, dukart pabumpsėjo ant viršutinės lentos dalies ir galiausiai vis tiek įkrito į krepšį.

19 taškų svečiams surinko Justinas Holiday, o Mylesas Turneris pridėjo 17 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.

Indianapolio ekipa nepajėgė sustabdyti šiemet daug kritikos sulaukiančio ir kitų dviejų klubo žvaigždžių šešėlyje tūnančio Kembos Walkerio. Įžaidėjas pelnė net 32 taškus ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Rytų konferencijos turnyrinėje lentelėje – tikra mėsmalė. Trys klubai, tarp kurių yra ir „Celtics“, dalijasi 5-7 vietas su 16 pergalių ir 17 pralaimėjimų (48,5%), „Raptors“ turi viena pergale daugiau (17-17), o 8-9 vietose esančios „Hornets“ ir „Pacers“ pagal pergalių ir pralaimėjimų procentą atsilieka vos viena dešimtąja (48,4%).

„Boston Celtics“: Kemba Walkeris 32, Danielis Theisas 17, Jalenas Brownas 15 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Robertas Williamsas III (11 atk. kam.) ir Jeffas Teague'as po 14, Jasonas Tatumas (4/18 met.) ir Paytonas Pritchardas po 9.

„Indiana Pacers“: Domantas Sabonis 24 (6 atk. kam., 9 rez. perd.), Justinas Holiday 19, Mylesas Turneris 17 (10 atk. kam., 3 blk.), Aaronas Holiday 15, Malcolmas Brogdonas 12 (6 atk. kam., 6 rez. perd.).

Kiti nakties rezultatai:

„Toronto Raptors“ – „Houston Rockets“ 122:111 (N.Powellas 30 / V.Oladipo 27);

„Detroit Pistons“ – „Sacramento Kings“ 107:110 (J.Grantas 20 / D.Foxas 27);

„Miami Heat“ – „Utah Jazz“ 124:116 (J.Butleris 33 / D.Mitchellas 30);

„Chicago Bulls“ – „Phoenix Suns“ 97:106 (Z.LaVine'as 24 / D.Aytonas 22);

„Memphis Grizzlies“ – „Los Angeles Clippers“ 99:119 (J.Valančiūnas 22 / K.Leonardas 30);

„Oklahoma City Thunder“ – „Atlanta Hawks“ 118:109 (S.Gilgeous-Alexanderis 24 / J.Collinsas 25);

„Golden State Warriors“ – „Charlotte Hornets“ 130:121 (S.Curry 29 / M.Monkas 25);

„Los Angeles Lakers“ – „Portland Trail Blazers“ 102:93 (L.Jamesas 28 / D.Lillardas 35);