2020 08 18

L.Dončičius atkrintamosiose debiutavo su trenksmu, bet K.Porzingį praradę „Mavs“ pralaimėjo

Luka Dončičius jau pirmosiose savo karjeros rungtynėse atkrintamosiose varžybose užfiksavo rekordą, tačiau į pergalę „Dallas Mavericks“ ekipos tai neatvedė. Teksaso krepšininkai 110:118 (38:34, 31:32, 13:21, 28:31) nusileido „Los Angeles Clippers“ komandai ir serijoje iki keturių pergalių atsilieka 0-1.
Luka Dončičius
Luka Dončičius / „Scanpix“ nuotr.

Pirmą kartą atkrintamosiose žaidęs L.Dončičius per 38 minutes pelnė net 42 taškus (11/15 dvit., 2/6 trit., 14/15 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir 3 kartus perėmė kamuolį. Tiesa, jaunasis slovėnas padarė net 11 klaidų.

Pelnęs 42 taškus jis surengė geriausią debiutą NBA atkrintamųjų istorijoje – iki šiol joks krepšininkas jau pirmajame mače lemiamose kovose nebuvo įmetęs tiek daug taškų.

Be to, L.Dončičius su 42 taškais pakartojo savo karjeros rezultatyvumo rekordą, pasiektą reguliariajame sezone.

Jei slovėnas savo debiutinėse rungtynėse žibėjo, tai latviui Kristapui Porzingiui jos prisvilo.

221 cm ūgio bokštas per 20 minučių pelnė 14 taškų (2/5 dvit., 1/4 trit., 7/8 baud.) ir atkovojo 6 kamuolius, o savo pasirodymą baigė dar trečiojo kėlinio pabaigoje, kai įsivėlęs į konfliktą užsidirbo antrąją techninę pražangą.

K.Porzingis toje situacijoje stojo ginti L.Dončičiaus ir pastūmė Marcusą Morrisą, o epizodą peržiūrėję arbitrai technines nuobaudas davė tiek latviui, tiek „Clippers“ amerikiečiui.

Tiesa, toks arbitrų sprendimas nepatiko NBA bendruomenei – jį pernelyg švelniu tviteryje vadino ir „Mavericks“ legenda Dirkas Nowitzki, ir šiąnakt nežaidęs LeBronas Jamesas.

Apie komandos draugo išvarymą po rungtynių pasisakė ir pats L.Dončičius.

„Nemanau, kad teisinga už tokį epizodą išvaryti jį iš aikštelės. Ypač atkrintamųjų rungtynėse“, – kalbėjo slovėnas.

Tuo metu, kai K.Porzingis buvo išvarytas iš aikštės, Dalaso klubas dar pirmavo 71:66, bet netrukus Los Andželo ekipa perėmė iniciatyvą.

Kawhi Leonardo ir Paulo George'o tandemo vedami „Clippers“ spurtavo 14:5 ir išsiveržė į priekį 80:76, o po trijų ketvirčių pirmavo 87:82.

„Mavericks“ ketvirtajame kėlinyje dar buvo išlyginę rezultatą (91:91), bet „Clippers“ sugebėjo atlaikyti L.Dončičiaus vedamos komandos šturmą ir paskutinėmis minutėmis išlaikė saugų 4-8 taškų atstumą nuo varžovų.

Antrosios komandų rungtynės bus žaidžiamos naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį.

„Clippers“: Kawhi Leonardas 29 (12 atk. kam., 6 rez. perd.), Paulas George'as 27 (4/11 trit.), Marcusas Morrisas 19, Lou Williamsas 14, Ivica Zubacas 10 (10 atk. kam.).

„Mavericks“: Luka Dončičius 42 (11/15 dvit., 14/15 baud., 7 atk. kam., 9 rez. perd., 11 kld.), Timas Hardaway 18 (4/11 trit.), Kristapas Porzingis ir Sethas Curry (4/8 trit.) po 14.