2021 03 18

L.Dončičius buvo netoli karjeros taškų rekordo, o „Mavericks“ sudorojo „Clippers“

Luka Dončičius sužaidė vienas geriausių sezono rungtynių ir atvedė „Dallas Mavericks“ (21-18) link pergalės prieš „Los Angeles Clippers“ (26-16) klubą – 105:89 (24:29, 32:22, 21:20, 28:18).
Luka Dončičius
Luka Dončičius / „Scanpix“ nuotr.

22-ejų slovėnas per 43 minutes įmetė net 42 taškus (10/17 dvit., 6/11 trit., 4/5 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

Daugiau taškų šį sezoną Luka buvo pelnęs tik dvejose rungtynėse, o iki karjeros rezultatyvumo rekordo (46 taškai) jam trūko tik keturių taškų.

Be to, slovėnas tik trečią kartą šį sezoną pataikė bent šešis tritaškius.

Jo vedami „Mavericks“ mačo eigą perlaužė antrajame kėlinyje, kai 6 taškų deficitą (31:37) pavertė 6 taškų persvara (50:44).

Dar labiau į priekį Teksaso klubas truktelėjo po ilgosios pertraukos, kai skirtumas tapo komandų jau buvo dviženklis – 66:53.

Nors Paulo George'o vedamiems „Clippers“ prieš ketvirtąjį kėlinį pavyko priartėti iki 6 taškų (71:77), lemiamas ketvirtis priklausė šeimininkams.

L.Dončičius per jį įmetė 9 taškus ir pridalino rezultatyvių perdavimų, o „Mavs“ dar likus keturioms minutėms susikrovė 15 taškų persvarą (96:81) ir pasiekė ne pačią sudėtingiausią pergalę.

Dvyliktą kartą per pastarąsias 16 rungtynių laimėję „Mavericks“ kyla turnyrine lentele aukštyn – Vakarų konferencijoje jie užima aštuntąją vietą. „Clippers“ išliko ketvirti, bet jiems į nugarą jau alsuoja „Denver Nuggets“ (24-16).

„Mavericks“: Luka Dončičius 42 (10/17 dvit., 6/11 trit., 6 atk. kam., 9 rez. perd.), Timas Hardaway'us 15 (6 atk. kam.), Joshas Richardsonas 14, Maxi Kleberas 12 (6 atk. kam.), Kristapas Porzingis 11 (5/14 metimai, 13 atk. kam.).

„Clippers“: Paulas George'as 28 (5/8 trit., 7 atk. kam.), Kawhi Leonardas 20 (9/21 metimai, 7 atk. kam., 7 rez. perd.), Ivica Zubacas 14 (7/9 dvit., 7 atk. kam.), Marcusas Morrisas 11 (1/9 trit., 7 atk. kam.).