2020 10 10

L.Jamesas ir J.Butleris surengė titaniškus pasirodymus, o „Heat“ atkūrė intrigą NBA finale

„Miami Heat“ ekipa ir jos lyderis Jimmy Butleris eilinį sykį šiose NBA atkrintamosiose pademonstravo kietą charakterį. Penktosiose finalo serijos rungtynėse Majamio ekipa po dramatiškos kovos 111:108 (25:24, 35:32, 28:26, 23:26) palaužė LeBrono Jameso vedamą „Los Angeles Lakers“ ir serijos rezultatą sušvelnino iki 2:3.
LeBronas Jamesas ir Jimmy Butleris
LeBronas Jamesas ir Jimmy Butleris / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Gyvenk arba mirk“ rungtynėse Majamio krepšininkai žaidimo kontrolę į savo rankas perėmė antrojo ketvirčio pradžioje, kuomet jų pranašumas išaugo iki rekordinės dviženklės persvaros (41:30).

Beveik viso mačo metu besivejančio vaidmenyje buvę šios NBA finalo serijos favoritai trečiajame kėlinyje po Kentavious Caldwell-Pope'o tritaškio po ilgo laiko rezultatą išlygino (70:70), tačiau „Heat“ nebuvo problema atotrūkį padidinti ir dar kartą.

Štai prasidėjus ketvirtajam kėliniui jų persvara ir vėl siekė 11 taškų, bet „Lakers“ vos per 4 minutes nubraukė visą varžovų pranašumą, o po KCP tritaškio pagaliau išsiveržė į priekį (99:96).

Paskutinės rungtynių minutės buvo tikras nervų karas, kuriame ietimis susirėmė solo pasirodymus surengę LeBronas Jamesas ir Jimmy Butleris. Būtent pastarasis pelnė paskutinius 8 iš 10 savo komandos taškų ir likus 16,8 sek. dviem baudų metimais išvedė „Heat“ į priekį (109:108).

„Lakers“ turėjo nuostabią galimybę tritaškiu persverti rezultatą, kuomet gynyboje dvigubintas L.Jamesas numetė kamuolį laisvam Danny Greenui, tačiau pastarojo metimas buvo labai netikslus. Markieffas Morrisas dar sugriebė kamuolį puolime, tačiau padarė klaidą – netrukus Tyleris Herro pergalę įtvirtino dviem baudų metimais.

Vos 49 sekundes ant atsarginių suolelio šiame mače praleidęs Jimmy Butleris buvo pagrindinis pergalės kalvis ir vėl pasižymėjo trigubu dubliu – pelnė 35 taškus, atkovojo 12 kamuolių, atliko 11 rezultatyvių perdavimų ir dar 5 kartus perėmė kamuolį.

J.Butleris tapo vos antruoju krepšininku, kuris NBA finalo serijoje bent dukart surinko trigubą dublį. Pirmasis tai padaręs žaidėjas - kitoje barikadų pusėje siaučiantis L.Jamesas.

Šįsyk pagrindiniu J.Butlerio pagalbininku tapo snaiperis Duncanas Robinsonas, kurio sąskaitoje – 26 taškai ir 7 tolimi metimai iš 13.

Tai pirmasis kartas NBA finalų istorijoje, kuomet naujokų biržoje nepašauktas krepšininkas pataiko 7 tritaškius.

Snaiperio sugebėjimus šiame mače demonstravo ir karalius Jamesas, sumetęs net 6 tritaškius iš 9. Puolėjas iš viso pasižymėjo net 40 taškų, 13 atkovotų kamuolių ir 7 rezultatyviais perdavimais.

LeBronui tai buvo 259-osios atkrintamųjų rungtynės ir pagal šį rodiklį jis susilygino su Dereku Fisheriu.

Beje, tai buvo pirmasis kartas, kuomet „Lakers“ suklupo vilkėdami specialias Kobe Bryanto atminimui pagerbti skirtas Black Mamba aprangas. Iki šiol Los Andželo krepšininkai buvo laimėjęs visus keturis susitikimus.

Šeštosios NBA finalo rungtynės bus žaidžiamos naktį iš sekmadienio į pirmadienį 2:30 val. Lietuvos laiku.

„Miami Heat“: Jimmy Butleris 35, Duncanas Robinsonas 26, Kendrickas Nunnas 14, Bamas Adebayo 13 (4 atk. kam., 4 rez. perd.), Tyleris Herro 12, Jae Crowderis 11.

„Los Angeles Lakers“: LeBronas Jamesas 40, Anthony Davisas 28 (12 atk. kam., 3 per. kam., 3 blk.), Kentavious Caldwell-Pope'as 16.