„Lakers“ neatsikratė D.Sabonio prakeiksmo: „Kings“ įspūdingai atsitiesė Los Andžele

„Los Angeles Lakers“ (34-30) ir toliau neatsikrato Domanto Sabonio ir „Sacramento Kings“ (35-26) prakeiksmo. Dviejų Kalifornijos komandų susidūrime „ežeriečiai“ turėjo net 19 taškų pranašumą, bet jį iššvaistė ir namuose nusileido Sakramento ekipai 120:130 (37:28, 20:44, 35:32, 28:26).
Domantas Sabonis prieš Anthony Daviso ir Rui Hachimuros gynybą
Domantas Sabonis prieš Anthony Daviso ir Rui Hachimuros gynybą / Scanpix/USA TODAY Sports via Reuters Con nuotr.

Nugalėtojų gretose spindėjo Domantas Sabonis.

Lietuvis per 37 minutes pelnė 16 taškų (7/12 dvit., 0/1 trit., 2/3 baud.), atkovojo net 20 kamuolių, atliko 12 rezultatyvių perdavimų, perėmė 2 kamuolius, suklydo tris kartus ir dusyk prasižengė.

Domas netradicinį dvigubą dublį pasiekė dar trečiojo kėlinio viduryje, kai pasiekė 10 atkovotų kamuolių ir rezultatyvių perdavimų ribas.

Tai jau 44-as iš eilės lietuvio dvigubas dublis. Jam vos dviejų trūksta iki pakartoto „Kings“ vieno sezono rekordo, kuris priklauso 46 iš eilės 1967–1968 m. sezone surinkusiam Jerry Lucasui.

Praėjus vos kelioms minutėms po to, kai užfiksavo dvigubą dublį, D.Sabonis pasiekė ir trigubą dublį – jau 22-ąjį šiame sezone. Pagal šį rodiklį, kaip ir pagal dvigubus dublius, lietuvis pirmauja visoje NBA lygoje.

D.Sabonio komanda pergalę sugebėjo iškovoti nepaisant košmariško rungtynių starto.

Rungtynių pradžioje „Kings“ nesugebėjo sustabdyti „Lakers“ žaidėjų nei baudos aikštelėje, nei ties perimetru.

Kaip norėję taškus rinkę šeimininkai žaibiškai tolo nuo varžovų, o pirmojo kėlinio pabaigoje jau turėjo 19 taškų pranašumą – 37:18.

Sakramento žaidėjai atsitiesti sugebėjo dar pirmo ketvirčio pabaigoje, kai pelnė 10 taškų iš eilės, o sėkmingą atkarpą pratęsė ir po pauzės antrajame kėlinyje.

Daugiausiai Maliko Monko, per antrąjį kėlinį pelniusio net 17 taškų, pastangomis „Kings“ vijosi varžovus, kol smogė oponentams spurtu 24:3 ir ne tik ištirpdė visą varžovų pranašumą, bet ir patys susikrovė dviženklę persvarą – 64:51. Įpusėjus mačui svečiai pirmavo 72:57.

Trečiajame kėlinyje „Lakers“ buvo priartėję, tačiau darbo ėmėsi 10 taškų iš eilės pelnęs „Kings“ lyderis De'Aaronas Foxas, kurio dėka svečiai iš Kalifornijos sostinės mėgavosi didesniu nei 20 taškų pranašumu (89:68).

Nors „Lakers“ keletą sykių buvo priartėję iki 10-12 taškų, atkurti intrigos LeBronui Jamesui ir kompanijai nepavyko – „Kings“ pasiekė eilinę pergalę prieš principinius varžovus iš tos pačios valstijos.

Tai jau šeštoji Sakramento ekipos pergalė iš septynių galimų nuo tada, kai komandą 2022 m. pradžioje papildė D.Sabonis. Vienintelį kartą lietuvis su „Kings“ prieš „Lakers“ suklupo dar 2023 m. sausio mėnesį, kai nusileido oponentams 134:136.

Dar geriau Domui sekasi prieš NBA žvaigždę Anthony Davisą. Per karjerą šie du žaidėjai susidūrė jau 9 kartus ir visas akistatas laimėjo Lietuvos rinktinės krepšininkas.

„Kings“ gretose šiose rungtynėse spindėjęs D.Foxas pelnė net 44 taškus (17/26 dvit., 2/6 trit., 4/5 baud.) ir pakartojo karjeros rezultatyvumo rekordą.

„Lakers“ neišgelbėjo ir eilinės puikios 39-erių LeBrono rungtynės. Rezultatyviausias visų laikų NBA krepšininkas per 36 minutes pelnė 31 tašką (9/12 dvit., 1/4 trit., 10/10 baud.), atliko 13 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 5 kamuolius.

Tai buvo jau 1477-osios L.Jameso karjeros rungtynės – jis aplenkė legendinį Karlą Malone'ą pagal sužaistus susitikimus ir dabar yra šeštas šioje kategorijoje per visą lygos istoriją. Iki absoliutaus rekordo, kuris priklauso Robertui Parrishui, jam dar trūksta 134 mačų.

Pergalė leido „Kings“ išsaugoti septintąją vietą Vakarų konferencijoje. „Lakers“ rikiuojasi dešimti.

Standings provided by Sofascore

„Lakers“: LeBronas Jamesas 31 (13 rez. perd.), Rui Hachimura 29 (10/12 dvit.), Austinas Reavesas 18 (4/7 trit.), Anthony Davisas 14 (11 atk. kam.), D'Angelo Russellas 10.

„Kings“: De'Aaronas Foxas 44 (17/26 dvit.), Malikas Monkas 26 (8 rez. perd.), Domantas Sabonis 16 (20 atk. kam., 12 rez. perd.), Davionas Mitchellas 12 (4/4 trit.), Harrisonas Barnesas 11.