2019 04 28

„Nuggets“ išsikapstė – nukovė „Spurs“ ir užbaigė D.Motiejūno sezoną

Artūro Karnišovo suburtas „Denver Nuggets“ klubas prasimušė į NBA Vakarų konferencijos pusfinalį. „Nuggets“ lemiamose septintose serijos rungtynėse namuose 90:86 (23:13, 24:21, 25:27, 18:25) įveikė „San Antonio Spurs“ klubą su aikštėje taip ir nepasirodžiusiu Donatu Motiejūnu. Seriją „Nuggets“ laimėjo 4:3.
„Nuggets“ – „Spurs“
„Nuggets“ – „Spurs“ / „Scanpix“ nuotr.

„Nuostabus jausmas, mums labai smagu. Esame komanda, esame labai vieningi“, – po mačo kalbėjo Jamalas Murray'us, „Nuggets“ lyderis.

„Nuggets“ pirmą kartą nuo 2009-ųjų įveikė pirmąjį atkrintamųjų etapą.

Denverio krepšininkai jau rungtynių starte šovė į priekį, spurtuodami 12:2. Sužaidus 9 minutes komandas skyrė jau 13 taškų – 17:4.

„Spurs“ starto penketo žaidėjai per pirmuosius du kėlinius iš žaidimo pataikė tik 4 metimus iš 29-ių.

Pavyzdžiui, DeMaras DeRozanas pataikė tik 1 iš 10-ies, vienintelį tikslų metimą realizuodamas įspūdingu dėjimu.

Tiesa, abi komandos katastrofiškai prastai atakavo iš toli – „Spurs“ iki didžiosios pertraukos pataikė tik 1 tritaškį iš 10, „Nuggets“ – 1 iš 12.

Nikola Jokičius su 15 taškų buvo rezultatyviausias žaidėjas aikštėje, o ilsėtis komandos išėjo „Nuggets“ pirmaujant 47:34.

Trečiajame kėlinyje „Spurs“ ėmė tiksliau atakuoti, tačiau vytis varžovus nesisekė. Gary Harrisas šveitė tritaškį ir „Nuggets“ nutolo 62:45.

Rudy Gay'us ėmė tempti „Spurs“ į priekį ir svečiai po truputį mažino atsilikimą (71:61). Po D.DeRozano prasiveržimo, likus kiek daugiau nei 4 minutėms, komandas teskyrė jau tik 4 taškai (84:80).

Likus 52 sek. Brynas Forbesas dėjimu sumažino skirtumą iki dviejų taškų (90:88), tačiau likusias sekundes po minutės pertraukėlės „Spurs“ sužaidė beviltiškai prastai.

Jamalas Murray pataikė dvitaškį (90:86), Torrey Craigas blokavo D.DeRozano metimą, o „Spurs“ likus 28 sek. nusprendė nenaudoti pražangų taktikos – ištiksėjęs laikas išvedė „Nuggets“ į Vakarų konferencijos pusfinalį.

Čia „lietuviškasis“ Denverio klubas susikaus su „Portland Trail Blazers“.

„Nuggets“: Jamalas Murray'us 23, Nikola Jokičius 21 (15 atk. kam., 10 rez. perd.), Gary Harrisas 11.

„Spurs“: Rudy Gay'us 21, Brynas Forbesas ir DeMaras DeRozanas po 19, LaMarcusas Aldridge'as 16 (11 atk. kam.).