2022 03 03 /07:27

Lietuviškoje NBA akistatoje – galingi D.Sabonio ir J.Valančiūno pasirodymai

Ketvirtadienio rytą NBA aikštelėje akis į akį susikovė du geriausi Lietuvos krepšininkai. Jono Valančiūno atstovaujamas „New Orleans Pelicans“ (26-36) savo aikštėje 125:95 (31:33, 34:28, 31:21, 29:13) sutriuškino „Sacramento Kings“ (23-41) su Domantu Saboniu.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

J.Valančiūnas per 31 minutę pelnė 17 taškų (6/12 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 2/2 baudų), atkovojo 14 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, tiek pat kartų suklydo ir 5 sykius pažeidė taisykles.

D.Sabonis per 33 minutes pelnė 15 taškų (6/14 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 3/3 baudų), atkovojo 14 kamuolių, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, padarė 3 klaidas ir du kartus prasižengė.

Įdomu tai, kad dar trečiojo kėlinio viduryje komandas skyrė vos penki taškai, bet tuomet „pelikanai“ surengė spurtą 13:1 ir nuplasnojo į priekį.

Galutinis rezultatas yra apgaulingas, kadangi dar trečiojo kėlinio viduryje komandas skyrė tik 5 taškai (74:79), bet tada šeimininkai laimėjo atkarpą 13:1 – 92:75.

Naujojo Orleano krepšininkai šiose rungtynėse mūvėjo geltonas kojines, taip išreikšdami palaikymą Rusijos užpultai Ukrainai.

„Sunku ką nors ir kalbėti, kai vyksta tokie dalykai. Tai yra mėšlinas reikalas. Agresorius vis dar ten, nekalti žmonės miršta, pasaulis skelbia sankcijas, bet akivaizdu, kad turėtų būti ir kažkas daugiau. Sunku ką nors ir kalbėti, kai visas dėmesys tik ten“, – po mačo liūdnai kalbėjo J.Valančiūnas.

Nugalėtojų gretose nesustabdomas buvo 33 taškus pelnęs Brandonas Ingramas.

Svečių komandoje su 25 pelnytais taškais išsiskyrė De'Aaronas Foxas.

Vakarų konferencijoje „Pelicans“ užima dešimtąją vietą, o „Kings“ žengia trylikti.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 33, CJ McCollumas, Jonas Valančiūnas ir Naji Marshallas – po 17, Herbertas Jonesas 14, Jaxsonas Hayesas 13.

„Kings“: De'Aaronas Foxas 25, Harrisonas Barnesas 19, Domantas Sabonis 15, Jeremy Lambas 12.