Los Andžele – į vėžes grįžę „Lakers“ ir sirgaliaus šūvis už 100 tūkst. dolerių

Sunkią atkarpą išgyvenę „Los Angeles Lakers“ (19-19) pamažu sugrįžta į pergalių kelią. Kalifornijos komanda namuose 132:131 (28:24, 23:29, 37:36, 44:42) įveikė „Toronto Raptors“ (15-22) ir laimėjo antras rungtynes paeiliui.
LeBronas Jamesas
LeBronas Jamesas / Scanpix/Getty Images via AFP nuotr.

Prieš dvejas laimėtas rungtynes „Lakers“ buvo iškovoję tik dvi pergales per 11 rungtynių ir Vakarų konferencijoje smuktelėjo net į vienuoliktą vietą.

Iki lemiamų minučių rungtynės klostėsi labai permainingai – nė viena komanda neturėjo dviženklio pranašumo, o toliausiai tiek „Lakers“, tiek „Raptors“ buvo nutolę per 8 taškus.

Likus pusantros minutės „Lakers“ pirmavo 120:116, bet „Raptors“ pelnė 5 greitus taškus iš eilės ir išsiveržė į priekį – 121:120.

Tuomet darbo ėmėsi Anthony Davisas – „Lakers“ žvaigždė pelnė dvitaškį, o kitoje aikštės pusėje blokavo Pascalį Siakamą bei išprovokavęs pražangą sumetė abu baudų metimus, sukurdamas savo komandai 3 taškų pranašumą (124:121).

Scottie Barnesas kitoje atakoje galėjo išlyginti rezultatą, kai pataikė tritaškį, bet teisėjai jo neįskaitė – keliomis akimirkomis anksčiau jie įžvelgė pražangą puolime RJ Barrettui.

„Raptors“ teko prasižengti, bet tiek A.Davisas, tiek Austinas Reavesas sumetė baudas ir išlaikė „Lakers“ 5 taškų persvarą.

Intrigą dar bandė gaivinti įspūdingą tritaškį nuo lentos likus mažiau nei 5 sek. pataikęs Dennisas Schroderis, sušvelninęs skirtumą iki 128:130, bet A.Davisas vėl sumetė baudas, o P.Siakamo tritaškis su sirena rungtynių baigties jau nepakeitė.

Sezono rezultatyvumo rekordą pasiekęs A.Davisas iš viso per 39 minutes pelnė net 41 tašką (11/15 dvit., 2/2 trit., 13/14 baud.), atkovojo 11 kamuolių ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Jam puikiai talkino ir LeBronas Jamesas – 22 taškai (6/12 dvit., 2/5 trit., 4/6 baud.) ir 12 rezultatyvių perdavimų per 35 minutes.

Ne tik pergalę, bet ir fantastišką laimikį iš arenos išsinešė vienas iš „Lakers“ sirgalių. Jis per pertrauką tarp trečio ir ketvirto kėlinių pataikė metimą iš aikštės vidurio ir laimėjo įspūdingą prizą – 100 tūkst. JAV dolerių.

Savo pergalių ir pralaimėjimų balansą išlyginę „Lakers“ Vakaruose žengia dešimti. „Raptors“ Rytų konferencijoje užima vienuoliktą vietą.

„Lakers“: Anthony Davisas 41 (11/15 dvit., 13/14 baud., 11 atk. kam., 6 rez. perd.), LeBronas Jamesas 22 (12 rez. perd.), Christianas Woodas 14, Camas Reddishas 13 (4/6 trit.).

„Raptors“: Scottie Barnesas 26 (11/20 met., 6 rez. perd.), Pascalis Siakamas 25 (10/17 met.), RJ Barrettas 23 (9/10 dvit., 10 atk. kam., 5 rez. perd.), Immanuelis Quickley 21 (4/6 trit., 5 rez. perd.), Gary Trentas 14 (4/6 trit.).