2017 01 09

Mindaugas Kuzminskas apie jį nustebinusį Donatą Motiejūną: „Palaikau Donato sprendimą“

Neplanuoti, bet labai smagūs pietūs, kurių, ko gero, neturėjo būti. Sausio 8-ąją, pirmosios neeilinės lietuviškos dvikovos išvakarėse, prie pietų stalo Niujorke prisėdo Donatas Motiejūnas ir Mindaugas Kuzminskas. Na, tiksliau, visa šauni kompanija – dar su Aušrine Sabonyte, Mariumi Rutkausku ir Deirūnu Visocku. „Išgėrėm arbatos, pakalbėjom apie sezoną ir buitinius dalykus. Seniai nesimatėme. Buvo įdomu šnektelėti“, – duodamas interviu 24sek šypsojosi M.Kuzminskas.
Donatas Motiejūnas ir Mindaugas Kuzminskas
Donatas Motiejūnas ir Mindaugas Kuzminskas / „Scanpix“ nuotr.

M.Kuzminskas su D.Motiejūnu – geri bičiuliai, todėl „New York Knicks“ žaidėjas aktyviai domėjosi draugo situacija. Mindaugas ir skaitė pranešimus žiniasklaidoje, ir pats asmeniškai teiravosi D-Mo bandydamas susigaudyti painioje istorijoje.

Dėl užsitęsusių derybų iš viso net 255 dienas be oficialių rungtynių praleidęs Donatas iš Mindaugo nuolat jautė palaikymą.

„Kiekvienas turi savo nuomonę, bet aš palaikau Donatą. Jis visais aspektais pasielgė teisingai ir kaip geriausia jo karjerai“, – 24sek tikino M.Kuzminskas.

Jis visiškai nesureikšmino fakto, kad vietoj 35-37 milijonų JAV dolerių sutarties su „Brooklyn Nets“ ar „Houston Rockets“, 26-erių puolėjas liko tik su 1,1 mln. dolerių kontrakto su „Pelicans“, iš kurio aukštaūgis gaus maždaug 600 tūkst.

„Manau, kad ne esmė, jis išlošė ar pralošė tų pinigų. Jis savo žaidimu parodys, ko yra vertas, o tie pinigai anksčiau ar vėliau ateis“, – neabejoja M.Kuzminskas.

Kankinanti istorija baigta ir D.Motiejūnas pagaliau gali daryti tai, ką myli labiausiai – žaisti krepšinį NBA arenose.

Jau pirmosiose savo rungtynėse su 12-uoju numeriu pažymėtais „Pelicans“ marškinėliais 213 cm ūgio kaunietis parodė, kad nesėdėjo ant sofos – į „Boston Celtics“ krepšį įmetė 11 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

VIDEO: Donato Motiejūno debiutas „Pelicans“ gretose

„Kadangi žaidėme tuo pačiu metu, tiesiogiai rungtynių nemačiau. Bet mačiau ištraukas. Matyti, kad per tą laiką, kai nežaidė, Donatas tikrai neprarado savo įgūdžių ir labai maloniai nustebino, kad gavo daug minučių prieš stiprią komandą. Nuo pirmųjų rungtynių jis užsirekomendavo kaip patikimas krepšininkas“, – dėl tautiečio sėkmės pasidžiaugė M.Kuzminskas.

M.Kuzminskas: „Jei čia neužbaigsi atakos dėjimu ar kaip įmantriau, būsi nublokuotas.“

Jiedu pirmą kartą susitiks NBA aikštėje artėjančią naktį. 2 val. 30 min. Lietuvos laiku „Knicks“ Niujorko „Madison Square Garden“ arenoje priims „Pelicans“ krepšininkus. Prieš dvikovą – 24sek pokalbis su M.Kuzminsku, kuris sausį rinkdamas vid. po 11 taškų (58,6 proc. met.) žaidžia rezultatyviausią mėnesį debiutiniame sezone.

– Kaip vertinate savo žaidimą pirmoje sezono pusėje? – paklausėme „Knicks“ krepšininko.

– Geriausia, kai kiti žmonės tave vertina, o ne pats, nes iš savo pusės į viską žiūriu kitaip. Tačiau esu tikrai patenkintas. Labai norėjau patekti į „Knicks“ rotaciją, kad treneris duotų pasireikšti bent kelias minutes. Priklauso nuo varžovų: kartais gaunu daugiau, kartais mažiau laiko, bet kaip naujokas, visai neblogai laikausi. Norėtųsi gal geresnių komandos rezultatų. Bet esame nauja komanda ir tikiu, kad mes sezoną tikrai užbaigsime galingai. Potencialo yra tikrai nemažai.

– Ką labiausiai norėtumėte pagerinti savo žaidime?

– Galbūt išskirčiau du aspektus: vieną – gynyboje, kitą – puolime. Norėčiau geriau gintis vienas prieš vieną su mažesniais gynėjais, kurių neįtikėtina sprogstamoji jėga ir greitis sudaro problemų. O puolime norėtųsi pagerinti savo atakos užbaigimą po prasiveržimo. Galbūt nesu pratęs prie tokių atletiškų ir stiprių aukštaūgių. Jei čia neužbaigsi atakos dėjimu ar kaip įmantriau, būsi nublokuotas.

– Dešimtbalėje sistemoje, kaip vertinate jums duotų šansų išnaudojimą?

– Dažnai mano žaidimo laikas priklauso nuo kitų žaidėjų: ar jie pavargę, ar traumuoti, ar sveiki. Tada gaunu arba didesnį, arba mažesnį šansą. Bet nežinau, sakyčiau, kad tuos šansus visai pavyksta išnaudoti. Todėl galbūt įvertinčiau 7-8. Kai kurios rungtynės galbūt galėjo būti geresnės, bet visumoje visai stabiliai sekasi pagelbėti komandai.

– Pastaruoju metu gaunate pasireikšti vis daugiau laiko. Gal treneris labiau jumis pasitiki? Ar pasikalbate su Jeffu Hornaceku?

– Taip, kalbamės. Labai daug dirbame su treneriais. Prieš kiekvienerias rungtynes dar likus 4 valandoms iki jų pradžios jau būnu salėje ir dirbame įvairiais aspektais. Po kiekvienerių rungtynių gauname individualius video, ką darome gerai, ką blogai. Ir vyr. treneris duoda daug patarimų. Jis labiausiai akcentuoja gerai atlikti namų darbus ir žinoti varžovų stipriąsias bei silpnąsias puses.

Labai dažnai vakarieniaujame visi kartu. Bet jei reikėtų išskirti, labiausiai bendraujame su Porzingiu, Hernangomezu ir Vujačičiumi.

– Ar jau apsipratote su NBA krepšinio kultūra?

– Didžiąja dalimi taip. Man ir komandoje sako, kad esu ne tipinis naujokas. Nemažai metų žaidžiau aukščiausiame lygyje Europoje, todėl galbūt man apsiprasti buvo kiek lengviau nei kitiems naujokams po NCAA. Yra galbūt kelios kitos taisyklės: žingsnių, pražangų, trijų sekundžių traktavimas. Per daugybę metų Europoje susidarė įpročiai, kuriuos dabar reikės pakeisti.

– Su kuo geriausiai sutariate „Knicks“ komandoje?

– Negaliu sakyti – komandoje atmosfera labai smagi. Kelionėse galime laisvai su bet kuo vakarieniauti. Labai dažnai vakarieniaujame visi kartu. Bet jei reikėtų išskirti, labiausiai bendraujame su Porzingiu, Hernangomezu ir Vujačičiumi. Čia toks mūsų Europos klanas (juokiasi.). Mūsų temos būna panašios. Juolab, galime tarpusavyje bendrauti ispaniškai, todėl pagilinu šios kalbos žinias. Galiausiai gyvename viename name, todėl bendravimo daug.

– Kokį įspūdį paliko Niujorkas?

– Daugiausiai pavyko pamatyti prieš sezoną, kai dirbdavome 5 dienas per savaitę ir per tas dvi apylaisves būdavo daugiau laiko apsižvalgyti. Bet sezono metu nėra laiko. Pavyzdžiui, sausį žaidžiame 17 rungtynių. Yra daug išvykų ir daugiau miegu viešbučiuose nei namie, todėl kai gaunu laisvo laiko, norisi atsipūsti.

Bet žymiuosius objektus mačiau. Kita vertus, į Niujorką atvykau ne turistauti. Ateityje dar turėsiu laiko artimiau su viskuo susipažinti. Kai būna laisvas vakaras, mėgstame nueiti į miuziklą, kurių mačiau visai daug.

– NBA reguliariajame sezone yra 82 rungtynės. Kiek, pavyzdžiui, artėjantis mačas su „Pelicans“ yra svarbus turint tiek daug susitikimų?

– Kai žaidžiau Europoje ir turėjau dvejas rungtynes per savaitę, tos rungtynės būdavo kaip išskirtinė diena. Čia, kai žaidi beveik kiekvieną dieną, tos rungtynės atrodo kaip rutina, bet tuo pačiu supranti, kad kiekvienas pralaimėjimas gali būti labai svarbus. Ypač Rytuose, kur komandos išsidėsčiusios labai arti viena kitos ir tie pralaimėjimai gali būti lemtingi. Gal 7-8 komandas Rytuose skiria 2 pergalės, todėl pergalės prieš lentelės kaimynus yra labai svarbios. „Madison Square Garden“ arena visada būna pilna, labai šauniai palaiko komandą, todėl nesinorėtų švaistyti namų aikštės pranašumo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų