2021 01 21

Monstriškas šveicaro pasirodymas: fiksavo skaičius, nematytus nuo Shaqo laikų

26-erių šveicaras Clintas Capela surengė karjeros pasirodymą. „Atlanta Hawks“ (7-7) centras rinko Shaquille'o O'Nealo vertus skaičius, o jo komanda namuose po pratęsimo 123:115 (29:31, 16:21, 33:40, 28:14, 17:9) parklupdė „Detroit Pistons“ (3-11), kurie vertėsi be Deivido Sirvydžio.
Trae Youngas (kairėje) ir Clintas Capela
Trae Youngas (kairėje) ir Clintas Capela / „Scanpix“ nuotr.

C.Capela šiose rungtynėse per 39 minutes įmetė 27 taškus (10/18 dvit., 7/12 baud.), sugriebė net 26 kamuolius ir blokavo 5 varžovų metimus.

Bent 25 taškų, 25 atkovotų kamuolių ir 5 blokų vieneriose rungtynėse niekas nebuvo surinkęs nuo 2004 metų, kai tą padarė legendinis Sh.O'Nealas.

C.Capela mače prieš „Pistons“ užfiksavo iš viso ir puolime atkovotų kamuolių rekordus. Po varžovų krepšiu šveicaras jų susirinko net 12.

Dramatiškose rungtynėse likus žaisti 7 minutes „Hawks“ turėjo net 17 taškų deficitą (82:99), bet sugebėjo ne tik atkurti intrigą, bet ir išplėšti pratęsimą.

Svariausiai prie to prisidėjo atitinkamai 38 ir 31 tašką šiose rungtynėse pelnę Atlantos klubo lyderiai Trae Youngas ir Johnas Collinsas, ketvirtajame kėlinyje kartu sumetę 17 taškų, tačiau lemiamus taškus pelnė C.Capela, įkrovęs kamuolį į krepšį likus 5,4 sek. po T.Youngo perdavimo.

Apsigynę paskutinėje ketvirtojo kėlinio atakoje, kurioje J.Collinsas blokavo „Pistons“ lyderį Jerami Grantą, „vanagai“ triumfavo pratęsime.

Jį Detroito klubas pradėjo 5 taškais iš eilės ir atitrūko (111:106), tačiau C.Capela per papildomą laiką pelnė 7 taškus, o lemiamą dūrį varžovams į paširdžius likus minutei įdūrė T.Youngas.

Savo pergalių ir pralaimėjimų balansą (7-7) išlyginę „Hawks“ pakilo į pirmąjį Rytų konferencijos aštuonetą, o „Pistons“ kol kas yra blogiausia komanda ne tik Rytuose, bet ir visoje NBA lygoje.

„Hawks“: Trae Youngas 38 (8/21 dvit., 13/19 baud., 10 rez. perd.), Johnas Collinsas 31 (11/21 dvit., 11 atk. kam.), Clintas Capela 27 (10/18 dvit., 7/12 baud., 26 atk. kam., 5 blk.), Kevinas Huerteris 17.

„Pistons“: Jerami Grantas 32 (10/17 dvit.), Blake'as Griffinas 17 (7 atk. kam.), Wayne'as Ellingtonas 16 (4/9 trit.), Derrickas Rose'as 14, Masonas Plumlee 10 (9 atk. kam.).