N.Jokičius vėl pranoko L.Jamesą, o J.Embiidas neišgelbėjo „76ers“ Niujorke

NBA atkrintamąsias varžybas šią naktį pergalės pradėjo dar dvi namie žaidusios komandos – Niujorko „Knicks“ ir Denverio „Nuggets“.
Nikola Jokičius ir LeBronas Jamesas.
Nikola Jokičius ir LeBronas Jamesas. / Getty Images via AFP nuotr.

Rytų konferencijos ketvirtfinalio serijoje iki 4 pergalių pirmosiose rungtynėse „Knicks“ 111:104 (25:34, 33:12, 21:36, 32:22) nugalėjo Filadelfijos „76ers“ krepšininkus.

Permainingų rungtynių antrajame kėlinyje atrodė, kad iniciatyvą perėmė šeimininkai, kai jie užbaigė pirmąją rungtynių pusę spurtu 9:0 ir atitrūko 58:46. Maža to, iki pertraukos likus žaisti 2 min. 49 sek., po savo dėjimo krito ir aikštę paliko Filadelfijos komandos traumų kamuojama didžiausia žvaigždė Joelis Embiidas.

Vis dėlto po pertraukos vidurio puolėjas grįžo į aikštę ir prisidėjo prie savo komandos spurto 32:14, leidusio „76ers“ išsiveržti į priekį 78:72.

„Knicks“ sugebėjo ketvirtojo kėlinio pradžioje susigrąžinti sau nedidelę persvarą ir išsaugojo ją iki pat rungtynių pabaigos.

Nugalėtojams po 22 taškus pelnė Jalenas Brunsonas (7 atk. k., 7 rez. p.) ir Joshas Hartas (13 atk. k.), 21 – Milesas McBride'as, 13 – Bogdanas Bogdanovičius, 11 – OG Anunoby.

Filadelfijos ekipai Tyrese'as Maxey surinko 33 taškus, J.Embiidas – 29, Kyle'as Lowry – 18, Kelly Oubre – 10.

Vakarų konferencijoje Nikola Jokičius ir Anthony Davisas pelnė po 32 taškus, tačiau pirmojo Denverio „Nuggets“ triumfavo prieš antrojo Los Andželo „Lakers“ 114:103 (25:33, 32:27, 32:18, 25:25).

Denverio ekipai tai buvo 9 pergalė iš eilės prieš „Lakers“.

„Nuggets“ iniciatyvą perėmė 3 kėlinyje, kai šeimininkams pirmaujant 76:75 Kentaviousas Caldwellas-Pope'as pataikė 3 tritaškius ir prisidėjo prie spurto 13:0 (89:75). 4 kėlinyje šeimininkų persvara išaugo iki 15 taškų (96:81), o „Lakers“ priartėti labiau nei 7 taškų atstumu (96:103) iki rungtynių pabaigos nebesugebėjo.

Nugalėtojams N.Jokičius pelnė 32 taškus (14/20 dvit., 1/3 trit., 1/2 baud.), atkovojo 12 kamuolių ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Jamalas Murray prie pergalės prisidėjo 22 taškais, 6 atkovotais kamuoliais ir 10 rezultatyvių perdavimų.

Michaelas Porteris, kuris turėjo labai sunkią asmeninę savaitę (vienas jaunesnysis brolis Cobanas Porteris buvo nuteistas kalėti 6 metus, nes neblaivus sukėlė tragedija pasibaigusią avariją, o kitas brolis Jontay Porteris buvo diskvalifikuotas iš NBA visam gyvenimui dėl lažybų), prie pergalės prisidėjo 19 taškų, o Aaronas Gordonas (11 atk. k. ir 7 rez. p.) bei K.Caldwellas-Pope'as surinko po 12 taškų.

„Lakers“ komandai A.Davisas pelnė 32 taškus (12/19 dvit., 0/4 trit., 8/9 baud.), atkovojo 14 kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. LeBronas Jamesas pridėjo 27 taškus, Austinas Reavesas ir D'Angelo Russelas – po 13, o Taureanas Prince'as – 11.

Kol kas NBA atkrintamosiose varžybose pergales šventė tik šeimininkai. Šeštadienio vakarą pirmosiose rungtynėse Klivlando „Cavaliers“ 97:83 nugalėjo Orlando „Magic“, o Minesotos „Timberwolves“ 120:95 susidorojo su Fynikso „Suns“.