2016 12 22

Naujajame Orleane – žvaigždžių susirėmimas, ispano siurprizas ir tirpstančios D.Sabonio minutės

Naujajame Orleane ryškiausiai žibėjo NBA superžvaigždės Russellas Westbrookas ir Anthony Davisas, tačiau lemiamą akcentą uždėjo debiutantas iš Ispanijos. Domanto Sabonio „Oklahoma City Thunder“ ekipa (17-21) išvykoje 121:110 (34:28, 29:30, 24:26, 34:26) pranoko „New Orleans Pelicans“ krepšininkus (10-21). Lietuviui tai buvo antros trumpiausios rungtynės šį sezoną.
Russellas Westbrookas
Russellas Westbrookas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Thunder“ nugalėjo „Pelicans“ klubą 121:110.
  • R.Westbrookas pelnė 42, A.Davisas – 34 taškus.
  • D.Sabonis pelnė 3 taškus ir atkovojo 4 kamuolius.
  • Lietuvis žaidė trumpiausiai nuo spalio 30-osios (12 min.).

D.Saboniui tai nebuvo pačios sėkmingiausios rungtynės. 20-metis lietuvis žaidė tik pirmosiomis pirmojo ir trečiojo kėlinio minutėmis. Iš viso per 12 minučių puolėjas pasižymėjo 3 taškais (0/1 dvit., 1/2 trit.), atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir prasižengė 3 kartus.

D.Sabonis rungtyniavo trumpiausiai nuo spalio 30-osios, kai težaidė 7 minutes. Beje, lapkritį rungtyniavęs vid. 23,1 minutės, gruodį 211 cm ūgio krepšininkas gauna pasireikšti jau tik 19,8 minutės.

Russellui Westbrookui pritrūko tik trijų rezultatyvių perdavimų iki 14-ojo trigubo dublio šį sezoną. „Thunder“ lyderis pelnė net 42 taškus (16/18 baud.), atkovojo 10 kamuolių ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Beje, R.Westbrookas jau 11 rungtynių iš eilės pelnė bent 20 taškų.

Nepaisant to, kad antrą mačą iš eilės nesurinko trigubo dublio, R.Westbrookas toliau NBA išsaugo trigubo dublio vidurkį – per vienerias rungtynes pelno vid. 30,9 taško, atkovoja 10,5 kamuolio ir atlieka 10,9 rezultatyvaus perdavimo.

Kitoje aikštės pusėje žibėjo Anthony Davisas, kurio sąskaitoje buvo 34 taškai (14/26 met.) ir net 15 atšokusių kamuolių.

Rungtynių lūžis įvyko ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai 9 iš 18 savo taškų pelnė ispanas Alexas Abrinesas. „Thunder“ spurtavo 11:0 ir atitrūko 100:87. Per likusią 9 min. 18 sek. atkarpą „Pelicans“ nepriartėjo mažesniu nei 8 taškų skirtumu.

Penkis tritaškius iš 11 pataikęs A.Abrinesas sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes.

„Thunder“ kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 49:34. Kai pranoko varžovus bent 10-ia atkovotų kamuolių, Oklahomos ekipa šį sezoną laimėjo visus 7 susitikimus.

„Pelicans“ tai buvo 9-asis pralaimėjimas per 12 pastarųjų rungtynių.

„Thunder“: R.Westbrookas 42 (10 atk. kam., 7 rez. perd.), A.Abrinesas 18, E.Kanteris 14 (14 atk. kam.), S.Adamsas 12, J.Lauvergne'as 10... D.Sabonis 3.

„Pelicans“: A.Davisas 34 (15 atk. kam.), J.Holiday 23 (10 rez. perd.), T.Jonesas 21, T.Frazieris 10.