2021 07 07

NBA finalo starte grįžęs Giannis neišgelbėjo „Bucks“ nuo pralaimėjimo Finikse

Giannis Antetokounmpo sugrįžo po kelerių praleistų rungtynių dėl kelio traumos, bet net ir graiko pasirodymas aikštėje neišgelbėjo „Milwaukee Bucks“ nuo pralaimėjimo NBA finalo starte. „Elniai“ svečiuose 105:118 (26:30, 23:27, 27:35, 29:26) nusileido „Phoenix Suns“ ir serijoje iki keturių pergalių atsilieka 0-1.
Chrisas Paulas
Chrisas Paulas / „Scanpix“ nuotr.

G.Antetokounmpo prieš savaitę patyrė šiurpiai atrodžiusią traumą, po kurios buvo baiminamasi, jog graikas šį sezoną ant parketo gali ir nebeišbėgti.

„Bucks“ lyderiui teko praleisti paskutinius du Rytų konferencijos finalo mačus, bet likus mažiau nei valandai iki pirmųjų finalo rungtynių Finikse Gianniui buvo uždegta žalia šviesa žengti į aikštę.

Grįžęs po trumpos pauzės G.Antetokounmpo žaidė solidžiai ir ne tik surinko galingą dvigubą dublį (20 taškų ir 17 atkovotų kamuolių), bet ir pasižymėjo įspūdingu bloku antrajame kėlinyje, tačiau jo komandai pergalės tai neatnešė.

„Suns“ pirmavo rungtynėse visą laiką nuo aštuntosios pirmojo kėlinio minutės, o svarbiausią atkarpą sužaidė trečiajame kėlinyje.

Jo metu žibėjo 36-erių veteranas Chrisas Paulas, per ketvirtį sumetęs net 16 taškų, o „Suns“, įpusėjus rungtynėms turėję 8 taškų pranašumą, šovė į priekį ir susikrovė 20 taškų persvarą (88:68).

„Bucks“ su įsibėgėjusiu Khrisu Middletonu priešakyje dar sugebėjo nukirpti deficitą perpus bei antroje ketvirtojo kėlinio pusėje sumažinti jį iki 9 taškų, tačiau po dvitaškį pataikę Devinas Bookeris ir Ch.Paulas galutinai atšaldė Milvokio krepšininkų bandymus pakovoti dėl pergalės.

Pirmose karjeros finalo rungtynėse žaidęs Ch.Paulas buvo tiesiog nuostabus. 16-ą sezoną NBA lygoje rungtyniaujantis įžaidėjas pelnė 32 taškus (8/12 dvit., 4/7 trit., 4/4 baud.), atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir padarė tik 2 klaidas.

Jam puikiai talkino ir Devinas Bookeris, įmetęs 27 taškus, bei galingą dvigubą dublį surinkęs Deandre Aytonas su 22 taškais ir 19 atkovotų kamuolių.

Antrąsias serijos rungtynes komandos žais naktį iš ketvirtadienio į penktadienį. Mačas vėl vyks Finikse.

„Suns“: Chrisas Paulas 32 (12/19 metimai, 9 rez. perd.), Devinas Bookeris 27 (1/8 trit., 10/10 baud., 6 rez. perd.), Deandre Aytonas 22 (8/10 dvit., 19 atk. kam.), Mikalas Bridgesas 14, Cameronas Johnsonas ir Cameronas Payne'as po 10.

„Bucks“: Khrisas Middletonas 29 (7/14 dvit., 5/12 trit., 7 atk. kam.), Giannis Antetokounmpo 20 (7/12 baud., 17 atk. kam.), Brookas Lopezas 17 (6 atk. kam.), Jrue Holiday 10 (4/14 metimai, 7 atk. kam., 9 rez. perd.).