2015 12 25 /22:00

NBA Kalėdos: Anthony Daviso šou per pratęsimą nustelbė Chrisas Boshas

Kalėdų diena NBA krepšininkai nesiilsi. Iš viso žaidžiamos penkerios reguliaraus sezono rungtynės. Pirmose jų „Miami Heat“ (17/11) namuose po pratęsimo 94:88 (27:15, 15:23, 21:14, 15:26, 16:10) įveikė „New Orleans Pelicans“ (9/20). Tai buvo septintoji iš eilės „Heat“ pergalė Kalėdų dieną.
Loulas Dengas ir Anthony Davisas
Loulas Dengas ir Anthony Davisas / „Scanpix“/AP nuotr.

Nors Chrisas Boshas prastai pradėjo rungtynes, tačiau tapo rezultatyviausiu ir geriausiu mačo žaidėju „Heat“ gretose. Aukštaūgis galėjo išplėšti komandai pergalę, tačiau paskutinę sekundę puikiai apsigynė nuo Anthony Daviso lemiamo metimo.

Pratęsimas jau priklausė jam ir Dwyane'ui Wade'ui ir C.Boshui. Likus žaisti 40 sek. D.Wade'as gražiai išvedė C.Boshą po krepšiu, kuris pataikė pergalingą dvitaškį su pražanga. „Pelicans“ dar bandė imtis pražangų taktikos prieš D.Wade'ą, kuris buvo pataikęs 1 baudą iš 5-ių, tačiau gynėjas šaltai sumetė visas šešias. „Heat“ duetas surinko 13 iš 16 komandos taškų pratęsime.

D.Wade'as rungtynes per Kalėdas žaidė jau 11-ąjį kartą savo karjeroje ir pagal taškus Kalėdų dieną pakilo į trečiąją vietą NBA istorijoje.

Pirmoje mačo dalyje abi ekipos itin prastai metė į krepšį: „Pelicans“ atakavo 35%, „Heat“ – 36% taiklumu. Rungtynes abi komandos baigė taiklumą pakeldamos iki 40 procentų.

„Pelicans“ krepšininkai prametė pirmuosius penkis savo metimus ir „Heat“ startavo atkarpa 7:0. Nors svečiai priartėjo iki 13:15, tačiau „Heat“ kėlinuką užbaigė atkarpa 12:2.

„Heat“ aukštaūgis Hassanas Whiteside'as atkovojo net 11 kamuolių dar pirmajame ketvirtyje, o mačą užbaigė su asmeniniu sezono rekordu – 17.

„Pelicans“ lyderis Anthony Davisas pirmoje dalyje įmetė daugiau nei pusę komandos taškų (20) ir atkovojo 10 kamuolių. Po pirmos dalies „Heat“ pirmavo 42:38.

Po pertraukos „Heat“ sustabdė tik 3 taškus ketvirtyje surinkusį A.Davisą ir visą „Pelicans“ puolimą, o L.Dengas tritaškiu sugrąžino „Heat“ dviženklį pranašumą (56:45), kurį pavyko išlaikyti – 63:52.

Paskutiniame ketvirtyje „Pelicans“ užbaigė 12 taškų surinkęs ir du tritaškius pataikęs Ryanas Andersonas. Likus žaisti pusantros minutės jis pataisė A.Daviso metimą, pirmą kartą rungtynėse į priekį išvesdamas „Pelicans“ – 74:72.

C.Boshas nepataikė gana lengvo metimo ir paliko „Pelicans“ paskutines 14 mačo sekundžių rezultatui esant 78:78, tačiau A.Davisas prametė lemiamą dvitaškį.​

„Heat“: C.Boshas (9/17 dvit., 2/8 trit., 10 atk. kam.) 30, D.Wade'as (7/18 dvit.) 21, L.Dengas ir J.Winslow po 9, H.Whiteside'as (17 atk. kam., 4 blk.) 8.

„Pelicans“: A.Davisas (12/27 dvit., 15 atk. kam., 4 per. kam., 3 blk.) 29, R.Andersonas (3/6 trit., 8 atk. kam.) 18, E.Gordonas 12, J.Holiday 9.