2023 11 03

NBA lygoje – galingas J.Valančiūnas ir dar viena „Pelicans“ pergalė

Jonas Valančiūnas dominavo po krepšiais, surinko dvigubą dublį, o „New Orleans Pelicans“ (4-1) klubas pratęsė sėkmingą sezono pradžią NBA lygoje.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“/AP nuotr.

Ketvirtą pergalę iš penkių galimų iškovoję „Pelikanai“ namie 125:116 (35:29, 37:20, 22:34, 31:33) pranoko Detroito „Pistons“ (2-4) krepšininkus.

Vidurio puolėjas iš Lietuvos prie pergalės prisidėjo pelnydamas 23 taškus (7/13 dvit., 2/3 trit., 3/4 baud.), atkovodamas 13 kamuolių, atlikdamas 5 rezultatyvius perdavimus ir blokuodamas 3 metimus per 33 minutes.

Būtent JV buvo ir vienas pergalingo „Pelicans“ spurto antrajame kėlinyje iniciatorių, kai šeimininkai laimėjo atkarpą 22:7 ir šovė į priekį 57:38. Lietuvis prie šio spurto prisidėjo 10 taškų.

Naujojo Orleano ekipa vienu metu pirmavo ir 72:47. „Pistons“ dar bandė kabintis, bet arčiausiai svečiams buvo pavykę priartėti iki 8 taškų (111:103).

Rezultatyviau už J.Valančiūną nugalėtojų gretose žaidė tik C.J.McCollumas, įmetęs 33 taškus (7/13 dvit., 3/10 trit., 10/11 baud.).

Iškovoti pergalės „Pelicans“ nesutrukdė ir tai, kad šeimininkai žaidė be dviejų lyderių – Zionas Williamsonas gavo poilsio, o Brandonas Ingramas jaučia kelio skausmus.

„Pelicans“: C.J.McCollumas 33 (3/10 trit., 5 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 23 (2/3 trit., 13 atk. kam., 5 rez. perd., 3 blok.), Herbas Jonesas 21 (5 atk. kam., 4 blok.), Mattas Ryanas 20 (6/8 trit.), Dysonas Danielsas 10 (7 atk. kam., 6 rez. perd.).

„Pistons“: Cade'as Cunninghamas 22 (2/7 trit., 11 rez. perd., 6 klaid.), Marcusas Sasseris 19, Ausaras Thompsonas 16 (0/6 trit., 7 atk. kam., 5 rez. perd.), Jadenas Ivey (7 atk. kam.) ir Jalenas Durenas (5 atk. kam.) – po 12.