2015 11 10 /08:23

NBA naktis – „Timberwolves“ vos išvengė gėdos Atlantoje, čempionai pratęsė pergalių seriją

Septynerios rungtynės NBA lygoje vyko naktį iš pirmadienio į antradienį Lietuvos laiku. Šį sezoną stebinantys „Minnesota Timberwolves“ galėjo kone į vieną krepšį sutriuškinti „Atlanta Hawks“, tačiau vos nepatyrė kone didžiausio NBA istorijoje fiasko. Čempionų titulą ginantys „Golden State Warriors“ ir toliau žengia be nesėkmių.
Stephenas Curry
Stephenas Curry / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Čempionai išgyveno

„Golden State Warriors“ (8/0) pratęsė sezono pradžios pergalių seriją ir liko vienintele nepralaimėjusia komanda NBA. Čempionai po atkaklios kovos namuose 109:92 (27:15, 28:31, 25:30, 29:19) įveikė „Detroit Pistons“ (5/2).

Rungtynės ne pačios geriausios buvo abiem komandų lyderiams. Po daugiau nei 30 taškų renkantis Stephenas Curry atakavo blogesniu nei 50 proc. taiklumu, pramesdamas pirmuosius 5 iš 7 metimų. Andre Drummondas irgi buvo toli nuo savo vidurkių.

Pergalę „Warriors“ garantavo fantastiška gynyba ketvirtojo kėlinuko pradžioje, prieš kurį šeimininkai turėjo tik 4 taškų pranašumą – 80:76. Nors „Warriors“ kur kas geriau pradėjo susitikimą ir visas rungtynes pirmavo, „Pistons“ sugebėjo išlikti netoliese ir prieš lemiamą ketvirtį galėjo tikėtis pergalės.

Vis dėlto, antruoju penketu žaidusi „Warriors“ visiškai uždarė „Pistons“ puolimą, o atakose skraidė Leandro Barbosa. Brazilas įmetė dvitaškį, netrukus pridėjo tritaškį, o tada aikštės viduryje perėmė kamuolį iš Steve'o Blake'o – 92:78.

„Pistons“ buvo išmušti iš vėžių puikios „Warriors“ gynybos. Tritaškius metė tik 31 proc. taiklumu, atliko tik 15 rezultatyvių perdavimų, o suklydo net 20 kartų. Tai ne ta statistika, su kuria įveikiami NBA čempionai.

Į aikštę grįžęs S.Curry iškart smeigė tritaškį (102:84) ir tai buvo pabaiga. Nepaisant to, „Pistons“ dar kartą įrodė, kad šį sezoną yra nusiteikę rimtai „patriukšmauti“ Rytuose.

„Warriors“: K.Thompsonas (6/10 dvit., 4/7 trit.) 24, S.Curry (7/18 metimų, 5 rez. perd.) 22, A.Iguodala 13, H.Barnesas 12, L.Barbosa 10.

„Pistons“: S.Johnsonas (7/10 dvit., 2/4 trit.) ir R.Jacksonas (1/6 trit.) po 20, K.Caldwellas-Pope'as ir M.Morrisas po 15, A.Drummondas (15 atk. kam.) 14.

Pavyzdinga „Spurs“ pabaiga

„San Antonio Spurs“ (5/2) krepšininkai tris ketvirčius tampėsi su „Sacramento Kings“ (1/7), tačiau sužaidė pavyzdinį lemiamą ketvirtį ir iškovojo pergalę išvykoje – 106:88 (23:24, 26:19, 23:26, 34:19).

Lemiamą ketvirtį „Spurs“ pradėjo spurtu 30:11 ir rezultatas nuo 72:69 išaugo iki 102:80. Patty Millsas prie šios atkarpos prisidėjo 7, LaMarcusas Aldridge'as – 6 taškais.

„Kings“ padarė net šešias klaidas per šį „Spurs“ spurtą, o trys iš jų – pagrindinio įžaidėjo Rajono Rondo sąskaitoje. Jis iš viso suklydo net 9 kartus, tačiau atliko 12 rezultatyvių perdavimų.

„Spurs“ koją per visą mačą taip pat kišo gana didelis klaidų kiekis (16) ir netaiklūs tritaškiai metimai (6/23).

Buvęs „Žalgirio“ lyderis Jamesas Andersonas ir vėl „Kings“ mačą pradėjo nuo starto, tačiau per 7 su puse minutės nė karto nemetė į krepšį. Per 8 šio sezono rungtynes „Kings“ treneris George'as Karlas jau išbandė septynis skirtingus starto penketus.

„Spurs“: ​K.Leonardas (7/9 dvit., 3/4 trit.) 24, L.Aldridge'as (9 atk. kam.) 16, T.Parkeris 13, T.Duncanas (14 atk. kam.) 11.

„Kings“: D.Cousinsas (5/16 dvit., 0/4 trit., 12 atk. kam.) 21, M.Belinelli (3/4 trit.) 17, O.Casspi 16.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Stabdomas Derrickas Rose as
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Stabdomas Derrickas Rose'as

„Bulls“ treniruotė

Po gana netikėto pralaimėjimo „Timberwolves“ ekipai „Chicago Bulls“ krepšininkai atsigavo su kol kas pačiu lengviausiu lygos varžovu. Išvykoje „Buliai“ (5/3) be vargo 111:88 (31:22, 21:21, 24:19, 35:26) nugalėjo „Philadelphia 76ers“ (0/7).

Tai buvo jau 17-oji „76ers“ nesėkmę iš eilės, skaičiuojant ir praėjusio sezono pabaigą. Tai ketvirta ilgiausia pralaimėjimų serija komandos istorijoje. Įdomu, kad tris iš penkių ilgiausių pralaimėjimų serijų „76ers“ patyrė nuo 2013-14 m. sezono pradžios.

„Bulls“ mačą pradėjo 22:5, dar pirmajame ketvirtyje susikrovė 15 taškų persvarą, tačiau jau ne pirmą kartą „76ers“ varžovai įgytas persvaras išbarsto. Atrodo, kad komandoms tiesiog nusibosta daužyti priešininkus, tad žaidimas kurį laiką klostosi lygiai.

Panašiai buvo ir šį kartą, kol „Bulls“ pabudo po didžiosios pertraukos, o lemiamą ketvirtį jau sužaidė kaip tikri nugalėtojai.

„76ers“ pataikė tik 5 tritaškius metimus iš 25 ir 13 baudų metimų iš 23. Vienintelis komandos šviesulys – pirmą karjeros dvigubą dublį užfiksavęs naujokas Jahlilas Okaforas.

„Bulls“: N.Mirotičius (10 atk. kam.) 20, D.McDermottas 18, P.Gasolis (9 atk. kam., 6 blok.) 16, D.Rose'as (0/3 trit., 7 rez. perd.) 12.

„76ers“: J.Okaforas (15 atk. kam.) 21, P.Pressey, R.Holmesas ir J.Grantas po 11.

„Timberwolves“ išvengė gėdos​

Po pralaimėjimo pirmose sezono rungtynėse „Atlanta Hawks“ (7/2) ekipa buvo pasiekusi septynias pergales paeiliui ir „Minnesota Timberwolves“ (4/2) tikrai nebuvo ta komanda, kuriai tikėtasi pralaimėti namuose. Vis dėlto, vilkai sudraskė vanagus – 117:107 (30:19, 42:23, 21:42, 24:23).

Pavyzdingai pirmuosius du ketvirčius sužaidę „Timberwolves“ krepšininkai po Andrew Wigginso tritaškio trečiojo pradžioje pirmavo net 81:47. Vis dėlto, triuškinanti pergalė vos netapo vienu didžiausiu fiasko NBA istorijoje.

Per pirmuosius du kėlinius „Hawks“ nebuvo atkovojusi nė vieno kamuolio puolime, o bendrai „Timberwolves“ kovą po lenta laimėjo 22:11. Vis dėlto, trečiajame ketvirtyje pradėjo kristi metimai, Minesotos krepšininkai sutriko ir persvara ėmė tirpti.

Likus žaisti 3 su puse minutės Paulas Millsapas pirmą kartą rungtynėse į priekį išvedė „Hawks“ (107:106), tačiau Andrew Wigginsas pelnė 7 taškus iš eilės ir „Timberwolves“ išvengė gėdos.

A.Wigginsas pirmą kartą karjeroje per dvejas iš eilės rungtynes pelnė po 30 arba daugiau taškų.

„Hawks“: J.Teague (9/13 dvit., 9 rez. perd.) 24, P.Millsapas (3/5 trit., 5 atk. kam., 6 rez. perd.) 22, A.Horfordas 14, D.Schroderis 12.

„Timberwolves“: A.Wigginsas (14/20 dvit., 1/2 trit.) 33, K.Townsas (12 atk. kam.) 17, K.Martinas ir Z.LaVine'as (6 rez. perd.) po 13.