2015 12 15

NBA: nutrūkusi „Raptors“ serija ir be danties likęs slovėnas

„Toronto Raptors“ krepšininkai apmaudžiai išbarstė 21 taško persvarą, Goranas Dragičius jau žino, ko prašys Kalėdų senelio, „San Antonio Spurs“ lipa NBA čempionams ant kulnų, o „Los Angeles Clippers“ Detroite šypsojosi Fortūna. Tai buvo įdomiausi pastarosios nakties įvykiai iš NBA.
Goranas Dragičius
Goranas Dragičius / „Scanpix“/AP nuotr.

Išbarstė 21 taško persvarą

„Indiana Pacers“ krepšininkai nutraukė „Toronto Raptors“ keturių pergalių seriją. Indianoje „Raptors“ atsimušė į kietą „Pacers“ gynybinę užtvarą – 90:106 (28:27, 13:25, 23:21, 26:33).

„Raptors“ rungtynes pradėjo net 26:5, bet dar antrojo kėlinio viduryje „Pacers“ pirmavo dviženkliu skirtumu 41:30.

„Scanpix“/AP nuotr./C.J.Milesas

„Pacers” Toronto krepšininkams buvo pralaimėję penkerias pastarąsias tarpusavio dvikovas.

„Raptors“ pirmą kartą per penkerias rungtynes praleido daugiau nei 100 taškų.

Jonas Valančiūnas dėl lūžusio kairės rankos bevardžio piršto praleido jau 12 susitikimą iš eilės. „Raptors“ Indianoje taip pat žaidė be kito starto penketo žaidėjo DeMarre Carrollo.

Be J.Valančiūno „Raptors“ laimėjo 8 rungtynes iš 12.

„Raptors” (16-10): DeMaras DeRozanas ir Kyle'as Lowry po 20, Terrence'as Rossas 10, Patrickas Pattersonas ir Bismackas Biyombo (13 atk. kam.) po 9.

„Pacers” (14-9): Jordanas Hillas 20 (13 atk. kam.), Monta Ellisas 18, C.J.Milesas 17, Paulas George'as 16.

Galingi žingsniai

„Scanpix“/AP nuotr./Trevoras Bookeris

Galbūt „Golden State Warriors“ sezono pradžioje demonstruoja įspūdingiausią žaidimą NBA, tačiau į „San Antonio Spurs“ krepšininkus negalima žiūrėti pro pirštus. Šie 118:81 (29:15, 30:21, 39:22, 20:23) namuose nušlavė „Utah Jazz“ ekipą.

Su 21 pergale ir 5 pralaimėjimais „Spurs“ nusileidžia tik NBA čempionams. Be to, tai yra antras geriausias startas „Spurs“ klubo istorijoje. Prieš ketverius metus „Spurs“ startavo 23-3.

Ne gana to, San Antonijaus krepšininkai šį sezoną laimėjo visas 13 namų rungtynių.

Varžovus gniuždo Greggo Popovichiaus sustatyta gynyba – 13 iš 14 pastarųjų „Spurs“ susitikimų priešininkai neįmetė daugiau nei 100 taškų.

Visi „Spurs“ žaidėjai pasirodė aikštėje, pasižymėjo taškais ir rungtyniavo bent po 10 minučių.

„Spurs” (21-5): Kawhi Leonardas 22, LaMarcusas Aldridge'as ir Tony Parkeris po 18, Patrickas Millsas 11, Mattas Bonneris 10.

„Jazz” (10-13): Derrickas Favorsas 16, Raulis Neto 12, Trey'us Burke'as 10.

Paliko be danties

„Scanpix“/AP nuotr./Goranas Dragičius

„Miami Heat“ klubas žino, ką Goranas Dragičius norėtų gauti per Kalėdas. „Heat“ svečiuose 100:88 (22:20, 25:18, 27:23, 26:27) pranoko „Atlanta Hawks” ekipą, tačiau slovėnui mačas baigėsi skaudžiai.

Trečiojo kėlinio pradžioje verždamasis krepšio link „Hawks“ vidurio puolėjas Alas Horfordas alkūnių mostais pataikė G.Dragičiui į veidą ir nulaužė dantį.

Kai gydytojai sustabdė kraujavimą, G.Dragičius grįžo į aikštę ir baigė rungtynes su 12 taškų, 7 atkovotais kamuoliais bei 8 rezultatyviais perdavimais.

G.Dragičius neprarado nuotaikos ir šypsojosi po dvikovos duodamas interviu žurnalistams.

Heat” (14-9): Chrisas Boshas 24 (10 atk. kam.), Geraldas Greenas 20, Luolas Dengas 18, Goranas Dragičius 12.

Hawks” (14-12): Kentas Bazemore'as 28, Paulas Millsapas 18, Dennisas Schroderis ir Alas Horfordas po 13.

Fortūna

„Scanpix“/AP nuotr./Chrisas Paulas

„Detroit Pistons“ krepšininkai jau laikė pergalę savo rankose, tačiau nuo jų visiškai nusisuko Fortūna. Pirmiausia, „Los Angeles Clippers“ fantastiškai išsigelbėjo išplėšdami pratęsimą, o jame tiksint paskutinėms sekundėms išsivežė pergalę iš Detroito 105:103 (27:27, 12:21, 24:25, 31:21, 9:11).

Pagrindinio laiko pabaigoje „Clippers” atsiliko 91:93. Dar Jamalui Crawfordui metant baudų metimus J.J.Redickas komiškai prašėsi teisėjų pražangos prieš Andre Drummondą.

„Pistons“ vidurio puolėjas net nesuprato, kodėl gynėjas ėmė ant jo šokinėti. Bet taktika pasiteisino.

A.Drummondas prametė antrąjį baudos metimą, o likus žaisti 20 sek. tas pats J.J.Redickas šypsenų nebekėlė – tritaškiu išplėšė pratęsimą (94:94).

Pratęsimo pabaigoje likus žaisti 12 sek. J.Crawfordas tritaškiu išvedė „Clippers“ į priekį 105:102. „Pistons” prametė antrąjį baudos metimą (103:105) ir sugriebė kamuolį puolime, bet du kartus nepataikė iš po krepšio, iš viso prametė trissyk ir neišsigelbėjo.

„Clippers“: Blake'as Griffinas 34, J.J.Redickas 24, Jamalas Crawfordas 14, Chrisas Paulas 13 (12 rez. perd.).

Pistons”: Reggie Jacksonas 34 (11 atk. kam., 7 rez. perd.), Andre Drummondas 20 (15 atk. kam.), Kentavious Caldwellas-Pope'as 19, Aronas Baynesas 10.